Jednostronna wygrana Ray’a Coopera III w walce z Rorym MacDonaldem na 2021 PFL #7: Playoffs 1

PFL

Ray Cooper III zszokował świat MMA w piątkowy wieczór. Mistrz wagi lekkiej PFL 2019 zdominował byłego mistrza Bellatora i wieloletniego pretendenta do UFC Rory’ego MacDonalda w walce wieczoru 2021 PFL #7 Playoffs 1.

Ray Cooper III (22-7-1) pokonał Rory’ego MacDonalda (22-7-1) przez jednogłośną decyzję, wygrywając 30-27 na wszystkich trzech kartach punktowych sędziów.

Cooper III awansuje teraz do finału PFL 2021 w wadze lekkiej. Jego przeciwnikiem będzie Magomed Magomedkerimov, który w co-main evencie pokonał Sadibou Sy. Finał zaplanowany jest na 27 października, również w Seminole Hard Rock Hotel & Casino Hollywood.

To była jednostronna walka dla Coopera III. Hawajczyk był pod presją we wczesnej fazie walki, kiedy MacDonald przypierał go do siatki. Jednak po kilku minutach Cooper III obalił MacDonalda i zdominował go. Cooper III nadział się na próbę poddania trójkątem rękoma, ale zabrakło czasu, aby skończyć walkę.

Druga i trzecia runda były takie same: Cooper III przeniósł walkę do parteru i wyłączył obronę MacDonalda. Były krótkie momenty, kiedy walka toczyła się w stójce, ale nawet wtedy Cooper III zdawał się wyprowadzać więcej znaczących uderzeń.

Ray Cooper III pokonał Rory’ego MacDonalda przez jednogłośną decyzję (30-27, 30-27, 30-27) – półfinał playoff wagi półśredniej.

To był dominujący i kompletny występ Coopera III.

Cooper III jest na fali czterech zwycięstw i będąc ostatnim zwycięzcą sezonu w wadze półśredniej, po wywalczeniu tytułu mistrza w 2019 roku dzięki zwycięstwu nad Davidem Michaudem w finale PFL 2019. Zwycięstwo nad MacDonaldem jest prawdopodobnie jego największym w dotychczasowej karierze wraz z jego dwoma zwycięstwami nad byłym mistrzem Strikeforce Jake’em Shieldsem.

Tymczasem MacDonald wszedł do rozgrywek PLF 2021 pokonawszy Curtisa Millendera przez poddanie w pierwszej rundzie, a następnie przegrywając kontrowersyjną niejednogłośną decyzją z Gleisonem Tibau. Zwycięstwo w pierwszej rundzie nad Millenderem wystarczyło do zdobycia sześciu punktów i awansu do playoffów. MacDonald jest obecnie po dwóch przegranych walkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *