Jan Błachowicz wyzywa na pojedynek nowego mistrza UFC w wadze półciężkiej Jiriego Prochazkę: „Jiri, zróbmy to! Bitwa o Europę”

Były mistrz wagi półciężkiej UFC Jan Błachowicz chce być pierwszym, który zmierzy się z nowo koronowanym mistrzem Jirim Prochazką.

Prochazka zmierzył się z Gloverem Teixeirą o pas w głównym wydarzeniu gali UFC 275 w Singapurze. Walka o tytuł była rewelacyjnym pojedynkiem, w którym obaj panowie wymieniali się mocnymi ciosami i obaleniami.

Pod koniec ostatniej rundy, Prochazka poddał Teixeirę duszeniem zza pleców. Tym samym Czech został nowym mistrzem UFC w wadze półciężkiej.

Po walce Błachowicz dodał wpis na swoim Twitterze zapraszając nowo mianowanego mistrza do wspaniale zapowiadającej się walki o tytuł w wadze 205 funtów.

„Jiri, zróbmy to! Bitwa o Europę. Największa walka w historii kontynentu.”

„Jiri Prochazka, jestem następny! Jesteś gotowy na mnie, ja będę gotowy na ciebie. Europa i świat, ale szczególnie Europa, czeka na tą walkę. Musimy to zrobić.”

Ponadto Błachowicz udzielił wywiadu UFC zaraz po gali:

„Jiri wygrał, więc jestem następny w kolejce. Chcę walki z nim, on chce walki ze mną. Powiedział mi to. Musimy więc to zrobić.

Europa zasługuje na tę walkę. Świat zasługuje na tę walkę. Szczególnie Europa na nią zasługuje. To będzie największa walka w historii Europy, więc musimy ją zorganizować.”

Błachowicz powiedział również kiedy byłby gotowy stanąć do pojedynku z Prochazką:

„Nawet tutaj. Nawet jutro. Będę gotowy na każdy termin.”

Błachowicz ma nadzieję na to, że zostanie dwukrotnym mistrzem wagi półciężkiej UFC. Stracił pas na rzecz Teixeiry w październiku 2021 roku. Odbił się po porażce w zeszłym miesiącu wygrywając przez TKO w trzeciej rundzie nad Aleksandarem Rakiciem na skutek kontuzji.

Prochazka ma za sobą 13 zwycięskich walk. Pod szyldem UFC wygrał 3-0. Nie przegrał walki od grudnia 2015 roku, kiedy to został znokautowany przez Muhammeda Lawala w RIZIN. Czech pomścił tę porażkę w 2019 roku, pokonując „King Mo” przez TKO w trzeciej rundzie.

Błachowicz miał zwycięską passę pięciu wygranych walk, zanim został poddany przez Teixeirę. Obecnie jest numerem trzy w rankingu wagi półciężkiej UFC.

Niewykluczone jednak, że Błachowicz będzie musiał poczekać na swoją kolej. Prezydent UFC Dana White powiedział ostatnio w wywiadzie dla Spinning Backfist, że zwycięzca walki Magomed Ankalaev vs. Anthony Smith otrzyma szansę na walkę o tytuł.

Biorąc pod uwagę, jak emocjonująca była walka Prochazki z Teixeirą, nie można jednak wykluczyć, że dojdzie do rewanżu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *