Jan Błachowicz przegrał z Gloverem Teixeirą w walce o pas na gali UFC 267

Chris Unger/Zuffa LLC

Jan Błachowicz stracił tytuł mistrza wagi półciężkiej, przegrywając przez poddanie z Gloverem Teixeirą w walce wieczoru gali UFC 267. Teixeria dokonał w sobotni wieczór rzeczy nie do pomyślenia.

Zaledwie dwa dni po swoich 42. urodzinach, brazylijski zawodnik wagi półciężkiej stoczył swoją drugą walkę o tytuł UFC i zaszokował świat, poddając Jana Błachowicza w drugiej rundzie. Walka o tytuł wagi półciężkiej była głównym wydarzeniem UFC 267 w Etihad Arena w Abu Zabi.

Błachowicz (28-9 MMA, 11-6 UFC) otworzył walkę mocnym kopnięciem na nogę, podczas gdy Teixeira (33-7 MMA, 16-5 UFC) wywierał presję, by skrócić dystans. Chwilę później Teixeira poszedł po obalenie i już po 40 sekundach walki powalił mistrza na deski.

Z pleców z zamkniętej gardy Błachowicz dobrze bronił prób uderzeń pretendenta. Teixeira mocno dociskał mistrza ciężki i próbował nawet kilka razy ściągać głowę rywala, by wywierać presję na szyję mistrza. Większość rundy Teixeira spędził będąc na górze.

W drugiej rundzie Błachowicz rozpuścił ręce, a Teixeira próbował ponownie sprowadzić walkę do parteru. Tym razem mistrz był gotowy na obalenie i udało mu się utrzymać walkę w stójce, gdzie dalej szukał miejsca dla swoich ciosów. Teixeira trafił jednak dwoma mocnymi ciosami, które zachwiały mistrzem i kilka chwil później poszedł po udane obalenie.

Teixeira szybko przeszedł do dosiadu, rozciągnął Błachowicza i zadał kilka ciosów. Następnie, kiedy Błachowicz odwrócił się oddając plecy, Brazylijczyk szybko założył duszenie zza pleców i zmusił Polaka do odklepania.

Glover Teixeira pokonał Jana Błachowicza przez poddanie (duszenie zza pleców) – runda 2, 3:02

„20 lat dziecinko, nie mam słów, żeby to opisać” – powiedział Teixeira Danielowi Cormierowi podczas wywiadu po walce. „Wciąż łamię zasady w wieku 42 lat i zamierzam dalej łamać zasady.”

Tak ważny moment w karierze Teixeiry nadchodzi wraz z przedłużeniem się jego passy zwycięstw do sześciu. Brazylijczyk odniósł trzy zwycięstwa z rzędu w 2019 roku, a następnie dwa skończenia w 2020 roku, aby zasłużyć na szansę walki o tytuł. W swojej 40. zawodowej walce i być może ostatniej szansie na zdobycie pasa UFC, Teixeira spełnił swoje marzenie o zostaniu mistrzem UFC.

Błachowicz zakończył swoją passę pięciu zwycięstw, jednocześnie tracąc tytuł mistrza wagi półciężkiej, który już raz obronił. Na UFC 253 Błachowicz zdobył wakujący tytuł przez skończenie Dominicka Reyesa, a na UFC 259 obronił go przez pokonanie mistrza wagi średniej Israela Adesanyi. Sobotnia przegrana jest jego pierwszą porażką od lutego 2019 roku. Oto, co powiedział po walce z Teixeirą.

„Wszystko było ze mną nie tak. Zostawiłem Legendarną Polską Siłę w hotelowym pokoju. Tak właśnie się stało. To nie jest jednak koniec tej historii. Ta książka nie jest skończona. Nie zamierzam rezygnować, nigdzie się nie wybieram. Wrócę do domu, trochę odpocznę i wrócę tutaj, na pewno.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *