Jan Błachowicz nie zawalczy z Anthonym Johnsonem na UFC 191, zastąpi go Jimi Manuwa

Josh Hedges & Jeff Bottari/Zuffa LLC via Getty Images
Josh Hedges & Jeff Bottari/Zuffa LLC via Getty Images

To Jimi Manuwa, a nie Jan Błachowicz jak wcześniej ustalono zmierzy się z Anthonym Johnsonem na UFC 191 w Las Vegas 5 września.

UFC potwierdziło tę informację podaną wcześniej w raporcie ESPN. Po ogłoszeniu pojedynku między Johnsonem i Błachowiczem powstało ogromne poruszenie. Johnson był po porażce z Danielem Cormierem w walce o pas mistrza wagi półciężkiej natomiast Błachowicz stoczył w organizacji zaledwie dwie walki z czego ostatnią przegrał. Wybór padł na Polaka ponieważ Johnson chciał jak najszybciej walczyć, ale wszyscy potencjalnie rywale mieli już ustalone pojedynki.

UFC wsłuchało się dokładnie w komentarze i zdecydowało, że Jimi Manuwa będzie kolejnym rywalem Johnsona. To właśnie z Manuwą przegrał ostatni pojedynek Jan Błachowicz.

Jimi Manuwa ma imponujący rekord 15-1 z czego ta jedyna porażka przytrafiła mu się w walce z pretendentem do tytułu Alexandrem Gustafssonem. Oprócz tego Anglik skończył przed czasem aż 14 pojedynków, co może zagwarantować, że walka z Anthonym Johnsonem będzie niezwykle ekscytująca.

6 thoughts on “Jan Błachowicz nie zawalczy z Anthonym Johnsonem na UFC 191, zastąpi go Jimi Manuwa

  1. Dokładnie ja sie własnie dziwiłem ze miał walczyc janek wiadomo była by to dla niego życiówka którą na 99,9% by przegrał no ale jednak ta walka bardziej promowała polaka który wybił by sie na takim nazwisku jak Johnson co nie zmienia faktu ze to manuwa bardziej zasłuzył na te walkę Janek jesli przegra kolejny pojedynek z kim kolwiek to wyleci z ufc

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.