James Gallagher kontuzjowany, turniej Grand Prix Bellatora w wadze koguciej traci kolejnego zawodnika

Bellator MMA / Lucas Noonan

James Gallagher podzielił los mistrza Sergio Pettisa dołączając do listy zawodników, który wypadli z turnieju Grand Prix wagi koguciej na gali Bellator 279.

W środę przedstawiciel organizacji potwierdził, że Gallagher wycofał się z walki z powodu nieujawnionej kontuzji, która wymaga operacji. Oczekuje się, że w najbliższych tygodniach zostanie wyznaczony zastępca.

Gallagher nie został jeszcze zestawiony do walki w pierwszej rundzie turnieju, ale źródła MMA Junkie podają, że prawdopodobnie miał zmierzyć się z Magomedem Magomedovem.

Gallagher powiedział w wywiadzie dla Sports Illustrated:

„Jestem załamany, że będę oglądał ten turniej z boku. Będę gotowy do walki w późniejszym okresie roku i będę dostępny, aby wypełnić rolę rezerwowego, jeśli ktoś dozna kontuzji”.

Po tym jak Juan Archuleta zastąpi kontuzjowanego Pettisa 23 kwietnia przeciwko Raufeonowi Stotsowi na gali Bellator 279 w Honolulu, pozostaną dwa wolne miejsca w turnieju, który zbliża się do rozpoczęcia. W tym turnieju zostanie przyznany tymczasowy tytuł mistrza w wadze koguciej.

Z kolei Josh Hill będzie walczył z Enrique Barzolą na gali Bellator 278, która odbędzie się 22 kwietnia. Walka Archuleta vs. Stots odbędzie się na tej samej gali co walka Kyoji Horiguchi vs. Patrick Mix, a Magomedov i Higo mają walczyć w późniejszym terminie z jeszcze nieokreślonymi przeciwnikami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *