Jamal Ben Saddik stanie do walki z Rico Verhoevenem o tytuł wagi ciężkiej na GLORY Collision 3

Organizacja GLORY Kickboxing nie musiała daleko szukać zastępstwa za Alistaira Overeema na walkę o tytuł wagi ciężkiej z mistrzem Rico Verhoeveneem i zestawiła mu Jamala Ben Saddika na gali GLORY Collision 3.

Alistair Overeem doznał kontuzji i został zmuszony do wycofania się z walki z królem wagi ciężkiej Rico Verhoevenem (58-10, 15 KO) o czym poinformowano w środę. W czwartek rano, Beyond Kickboxing jako pierwsze poinformowało, że GLORY zestawi do walki z Verhoevenem jednego ze swoich czołowych zawodników, Jamala Ben Saddika (36-8, 29 KO), który zmierzy się z nim po raz trzeci 23 października. Saddik miał zmierzyć się z Benjaminem Adegbuyi w rewanżu tej samej nocy, ale teraz Adebguyi zmierzy się z Antonio Plazibatem.

Saddik walczył z Verhoevenem w 2017 roku na GLORY 49, a walka była wyrównana, zanim Verhoeven znokautował Saddika w 5 rundzie kopnięciem na głowę. Ich pierwsze spotkanie miało miejsce w 2011 roku, a „Goliath” zmusił narożnik Verhoevena do przerwania walki w drugiej rundzie. Obecnie, przy remisie 1-1, Verhoeven i Saddik chcą zakończyć swoją rywalizację trylogią, walcząc o jedną z największych nagród w tym sporcie – pas mistrza GLORY w wadze ciężkiej.

Od czasu ich pierwszej walki w 2011 roku, Verhoeven zdobył tytuł wagi ciężkiej i bronił go dziewięć razy. Przez te wszystkie lata człowiek znany jako „Król Kickboxingu” wychodził na ring GLORY 22 razy i 20 razy z rzędu zwyciężał. Ta passa obejmuje parę turniejów oraz wspomniane już panowanie nad dywizją.

Saddik, od czasu przegranej z Verhoevenem, ma bilans 4-1 i wygrał cztery walki z rzędu. Po ich rewanżu, Belg uległ Jahfarrowi Wilnisowi w 2018 roku. Znokautowanie D’Angelo Marshalla przyniosło mu miejsce w grand prix wagi ciężkiej GLORY w 2018 roku, gdzie pokonał przez TKO Juniora Tafę, wygrał na kartach punktowych z Guto Inocente i pokonał przez nokaut Benjamina Adegbuyi, a to wszystko w jedną noc. Od czasu tego tournée na gali GLORY 62, Saddik był nieaktywny, cierpiąc na kontuzje i odsiadując trochę czasu w więzieniu po nalocie policyjnym za dystrybucję narkotyków i zhakowane urządzenia.

GLORY Collision 3 oraz GLORY 79 odbędą się 23 października w Holandii w GelreDome w mieście Arnhem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *