Jake Paul wypunktował Tyrona Woodleya w walce bokserskiej

Showtime

Jake Paul wciąż jest niepokonany w boksie po czterech walkach i zwycięstwie w ostatnim pojedynku z Tyronem Woodleyem.

Gwiazda YouTube, a obecnie zawodowy bokser, pokonał byłego mistrza wagi półśredniej UFC Tyrona Woodleya przez niejednogłośną decyzję na niedzielnej gali pay-per-view. Walka odbyła się w wadze cruiserweight i trwała osiem trzyminutowych rund.

Walka wywoływała wiele szumu i oczekiwań. Na rozpoczęciu pojedynku nie było dotknięcia rękawic między zawodnikami, a potem rozpoczęła się walka.

W pierwszych trzech rundach Paul kontrolował przebieg walki. Lekko poruszał się na nogach okrążając rywala i używał swojego jaba do kąsania nim Woodleya. Co jakiś czas wyprowadzał kombinacje i trafiał byłego mistrza UFC, który był dosyć mało aktywny poza pojedynczymi zrywami.

W czwartej rundzie walka nieco bardziej się rozkręciła i zaczęła się wyrównywać. Woodley wydawał się bardziej aktywny i zwiększył presję. W połowie rundy „T-Wood” trafił Paula mocnym ciosem. Od tego momentu Woodley zaczął gonić Paula wyprowadzając kolejne ciosy.

W piątej, szóstej i siódmej rundzie było więcej akcji niż w pierwszych czterech, a obaj zawodnicy zadawali więcej ciosów. Rywalizowali ze sobą, ale to Paul wydawał się być bardziej ruchliwym zawodnikiem, trafiając swoimi ciosami częściej i czyściej niż Woodley. Paul efektywnie wykorzystywał swoje poruszanie się i schodzenie na boki, by trzymać się z dala od mocnych ciosów Woodleya, a jednocześnie samemu zadawać solidne uderzenia.

W ostatniej rundzie Woodley zaczął się bardziej starać. Naciskał na Paula, bił mocniejsze ciosy i zadawał ich więcej, ale nie był w stanie trafić rywala czymś mocnym. Paul nie miał zbyt wiele do zaoferowania i przez większość czasu cofał się i bronił.

Jake Paul pokonał Tyrona Woodleya przez niejednogłośną decyzję (77-75, 75-77, 78-74)

Paul przystąpił do walki po zwycięstwie przez nokaut w pierwszej rundzie nad kolegą z drużyny Woodleya, byłym mistrzem ONE Championship i Bellatora Benem Askrenem w kwietniu. Gwiazdor Youtube’a pozostaje niepokonany w swojej zawodowej karierze. Jego rekord to 4-0. Woodley jest drugim zawodnikiem UFC, którego Paul pokonał w boksie.

Tymczasem Woodley zakończył swoją pierwszą zawodową walkę bokserską z porażką. 39-latek przed tym pojedynkiem rywalizował w MMA, walcząc głównie w UFC i wcześniej w Strikeforce. Woodley ma bilnas 0-4 w swoich ostatnich walkach w MMA. Ostatnią walkę stoczył w marcu, przegrywając przez poddanie w pierwszej rundzie z Vicente Luque, co zakończyło jego przygodę z UFC.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *