Jak Sonnen może pokonać Jonesa

Niewielu fanów i obserwatorów MMA daje Chaelowi Sonnenowi szanse w walce z Jonem Jonesem. Do tego grona nie należy Randy Couture:

„To jest biznes. Chael Sonnen wywołuje zainteresowanie każdą walką, w jakiej bierze udział. Jones odmówił mu walki z 8-dniowym wyprzedzeniem, więc było pewne, że tak czy siak kiedyś ze sobą zawalczą. Ja bym przyjął taką walkę i zrobił camp 8-dniowy zamiast całego, ale nie jestem Jonem Jonesem. W zasadzie uważam, że Chael Sonnen ma sporą szansę wygrać tą walkę. Jeśli uda mu się poprowadzić tą walkę od początku do końca jako pojedynek zapaśniczy, może ją wygrać.”

Fakt dostania tej walki przez Sonnena jest głośno kwestionowany przez pół światka MMA, a w zakładach bukmacherskich Jones ma nad nim ogromną przewagę w kolumnie „kto wygra”. Natomiast legenda MMA, Randy Couture w wywiadzie dla „MMA Uncensored Live” na Spike TV daje szanse swojemu koledze Chaelowi. Pytanie, na ile robi to z grzeczności dla kumpla, a na ile naprawdę tak uważa.

12 thoughts on “Jak Sonnen może pokonać Jonesa

  1. Johnesowi to może zagrozić Palhares albo Werdum, wszyscy teraz wiedzą w której płaszczyźnie Johnes jest najsłabszy. Dużo mówi się o efektownej dźwigni Belforta, ale jakoś mało kto zauważa, że on mu pod koniec trzeciej rundy założył trójkąt! Johnesa ocalił koniec rundy. Sonnen też ma swoją szansę (jak i każdy) jeżeli uda mu się rozegrać cały pojedynek w płaszczyźnie zapasów. Czy koleś o takich gabarytach mu na to pozwoli? Do tego ten pojedynek będzie się toczył nie przez trzy, tylko przez pięć rund, a więc Sonnen musiałby utrzymywać przewagę przez (bite) 25 minut… No chyba, że nastawia się na wykorzystanie jakiejś luki w jiu-jitsu, ale czy on z kolei jest w tym aż taki dobry?

  2. Jeżeli ktoś myśli że JJ ma słaby parter to gratuluje znajomości ,z Belfortem to był tylko przypadek który mógł oczywiście się źle skończyć ale nie popadal bym w optymizm JJ nie popełnia zbyt wielu błędów i z Sonnenem będzie walczył jak umie najlepiej w stójce a tu w warunkach jest przepaść .MM ma racje po jednym obaleniu JJ zrobi mu łokciami mokrą plamę z niewyparzonej buzi ))

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *