„Jak możesz wątpić w mistrza olimpijskiego i w mistrza dwóch dywizji UFC?” – Henry Cejudo robi co może, żeby przekonać Dana White’a do zestawienia mu walki z Alexandrem Volkanovskim

Henry Cejudo Instagram

Henry Cejudo jest przekonany, że ma to czego potrzebuje, aby zdetronizować mistrza wagi piórkowej UFC Alexandra Volkanovskiego i chce do tego przekonać szefa organizacji Dana White’a.

Niepokonany w UFC Alexander Volkanovski (23-1 MMA, 10-0 UFC) kontynuuje swoje panowanie w dywizji piórkowej, kiedy pokonał Briana Ortegę w walce wieczoru gali UFC 266.

Bezpośrednio po walce Henry Cejudo (16-2 MMA, 10-2 UFC) skorzystał z okazji, aby jeszcze raz obrzucić Volkanovskiego wyzwiskami i ponownie rzucić mu wyzwanie, ale mistrz nie potraktował tego zbyt poważnie. Były podwójny mistrz UFC i złoty medalista olimpijski w zapasach wydaje się jednak bardziej niż kiedykolwiek chętny do powrotu z emerytury i błaga prezydenta UFC Danę White’a, aby doszło do tej walki.

„Alexander „Przeciętniak”, ten przerośnięty karzeł” – powiedział Cejudo w rozmowie z TMZ Sports. „W tym rzecz, że to nawet nie jest wyzwanie stanąć naprzeciwko tej brzydkiej twarzy. Wyzwaniem jest przekonanie Dana White’e. Koleś, jak możesz wątpić w mistrza olimpijskiego? Jak możesz wątpić w mistrza wagi muszej i mistrza dwóch dywizji UFC? To jest szalone. Każdy, kto by we mnie wątpił, jest cholernie szalony. Pozwól mi iść w górę, człowieku”.

Volkanovski ma niesamowitą passę 20 wygranych walk od 2013 roku i niewielu ma odpowiedź na jego tempo i wszechstronność. Cejudo był pod wrażeniem jego występu w walce z Ortegą, ale dostrzegł u Volkanovskiego kilka słabych punktów, które jego zdaniem może wykorzystać.

Były mistrz UFC w wadze muszej i koguciej, Cejudo chce zostać pierwszym człowiekiem w historii UFC, który zdobędzie tytuły w trzech różnych dywizjach.

„Nie tylko wierzę, że mogę go pokonać, ale wiem, że mogę go zatrzymać. O ile widziałem dobre rzeczy u Volkanovskiego, wciąż jest wiele dziur. Wierzę, że mój wzrost będzie dla niego problemem, bo jest ode mnie o kilka centymetrów wyższy. Moja szybkość, moje zapasy, moje doświadczenie, byłem tam przeciwko najlepszym. OK, Alexander „Przeciętniak” miał świetny występ, to była świetna walka, ale ja po prostu wierzę, że mam to „coś”, aby pokonać tego gościa. Nie tylko pokonać tego gościa, ale go zatrzymać.

Pozwólcie mi stworzyć historię. Jeśli on jest tak dobry, pozwólcie mu mnie uciszyć. Dana White, jeśli słuchasz, to jest prawdziwa wiadomość. Zapomnij o żenadzie, to jestem ja. Jestem najlepszym zawodnikiem sportów walki wszech czasów i obiecuję ci, że jeśli dasz mi szansę, znokautuję tego gościa w nie mniej niż trzy rundy.”

Cejudo nie rywalizował od czasu pokonania byłego mistrza Dominicka Cruza w maju 2020 roku. Nie jest obecnie w szczytowej formie, po tym jak nabrał kilka kilogramów, dlatego uważa, że powrót w wadze piórkowej byłby dla niego najlepszym rozwiązaniem.

„Ważę 165 funtów, wierzcie lub nie. 145 funtów pasowałoby mi idealnie. Ponownie, jeśli ktokolwiek wątpi w ten umysł, jeśli myślisz, że wygrałem olimpiadę lub wywalczyłem dwa pasy, ponieważ miałem szczęście… Nienawidzę tej żenady, cokolwiek do cholery, jestem szalonym konkurentem i po prostu chcę wyzwania. Chcę walki o dziedzictwo i chcę zostać pierwszym potrójnym mistrzem UFC, który wywalczył trzy pasy wraz z moim złotym medalem olimpijskim. To jest to.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *