Jairzinho Rozenstruik odnosi zwycięstwo nad Augusto Sakai’em na sekundę przed końcem pierwszej rundy

Jeff Bottari/Zuffa LLC

Jairzinho Rozenstruik wraca na ścieżkę zwycięstw z kolejną wygraną tuż przed końcówką rundy w walce a Augusto Sakai’em na gali UFC Fight Night 189.

Specjalista od nokautów w wadze ciężkiej pokonał Augusto Sakai’a przez TKO w walce wieczoru gali UFC Fight Night 189 w UFC Apex w Las Vegas. Rozenstruik (12-2 MMA, 6-2 UFC) skończył Sakai’a (15-3-1 MMA, 4-2 UFC) w ostatniej sekundzie pierwszej rundy.

Rozenstruik nie jest znany z wysokiej skuteczności na początku swoich walk i nie inaczej było w sobotnią noc. Z czasem wyczekuje na idealną okazję do zadania nokautującego ciosu, kontrolując środek klatki.

Po stosunkowo spokojnej pierwszej rundzie, w której sporadycznie dochodziło do wymian ciosów, Rozenstruik znalazł okazję, na którą liczył, gdy Sakai próbował krążyć przy siatce.

Miażdżąca kombinacja dwóch ciosów trafiła Sakai’a, posyłając go na deski. Rozenstruik zadał jeszcze kilka ciosów, ale sędzia nie pozwolił na kontynuację walki, mimo że sekundę później rozległ się gong kończący rundę.

Jairzinho Rozenstruik pokonał Augusto Sakai’a przez TKO (ciosy) – runda 1, (4:59)

Rozenstruik, który w ostatnich czterech pojedynkach na przemian przegrywał i wygrywał, w sobotnią noc wrócił na właściwe tory. Może mieć też talent do nokautowania w samych końcówkach walki, bo to samo zrobił z Alistairem Overeemem w ostatnich sekundach piątej rundy na UFC on ESPN 7.

Dzisiejszy występ przeciwko Sakai’emu był tym, czego Rozenstruik potrzebował, aby ponownie zaistnieć w dywizji. Zawodnik z Surinamu ma już na koncie sześć zwycięstw w UFC, w tym dwa z trzech pojedynków w walkach wieczoru.

Sakai po raz pierwszy w swojej karierze przegrał dwie walki z rzędu. Pierwotnie miał walczyć z Shamilem Abdurakhimovem w maju, ale walka została przesunięta na pojedynek z mocniejszym rywalem w osobie Rozenstruika. Niestety dla zwycięzcy Dana White’s Contender Series, nie wszystko poszło zgodnie z planem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *