Jairzinho Rozenstruik chce jak najszybszego powrotu do akcji po zwycięstwie na UFC Fight Night 189

Jeff Bottari/Zuffa LLC

Jairzinho Rozenstruik już myśli o powrocie do Oktagonu po zwycięstwie nad Augusto Sakai’em w walce wieczoru na gali UFC Fight Night 189.

Jairzinho Rozenstruik (12-2 MMA, 6-2 UFC) pokonał przez TKO w pierwszej rundzie Augusto Sakai’a (15-3-1 MMA, 4-2 UFC) w sobotniej walce wieczoru na gali w UFC Apex, kończąc pojedynek na sekundę przed końcem rundy i wracając na ścieżkę zwycięstw.

Bycie aktywnym zawodnikiem jest ważne dla Rozenstruika, który na konferencji po gali powiedział, że ma nadzieję, że wróci do akcji tak szybko, jak to możliwe.

„Nie doznałem kontuzji. Chcę zrobić szybki powrót do akcji w ciągu dwóch lub trzech miesięcy”.

Wyczucie czasu jest kluczowe w walkach, a Rozenstruik może nie być w stanie konkurować z którymś z elitarnych przeciwników w dywizji ciężkiej. Stipe Miocic i Curtis Blaydes to jedyni zawodnicy z pierwszej piątki, którzy nie mają zarezerwowanych walk, a obaj mają za sobą ciężkie porażki przez nokaut.

Rozenstruik nie wymienił żadnego konkretnego przeciwnika, z którym chce się zmierzyć, ale powiedział, że będzie gotowy na każdego, kto pozwoli mu się rozwijać.

„Chcę każdego, kto jest wyżej ode mnie w rankingu, nie ma znaczenia w jakim stylu. Jeśli facet jest zapaśnikiem, to ja muszę iść w zapasy i muszę wykorzystać swój kickboxing. Jeśli jest kickbokserem, to muszę z nim walczyć w kickboxingu, a może i w zapasach. Dla mnie to nie ma znaczenia. Staram się być zawodnikiem MMA, a nie tylko kickbokserem, który uprawia MMA.”

Jeśli chodzi o jego występ przeciwko Sakai’emu, Rozenstruik powiedział, że jest zadowolony ze swojej pracy w Oktagonie. Otrzymał wiele krytyki za brak inicjatywy w przegranej przez jednogłośną decyzję z Cirylem Gane na UFC Fight Night 186 w lutym, i chociaż nie było zbyt wielkiej zmiany w walce przeciwko Sakai’emu, udało mu się wyprowadzić nokautujący cios.

Rozenstruik powiedział, że wiedział, że Sakai nie jest zbyt skuteczny, gdy jest zmuszony do wycofywania się w walce, i chociaż nadal musiał być ostrożny, wiedział, że zajęcie środka Oktagonu będzie kluczem do zwycięstwa.

„Musisz być ostrożny, bo to jest waga ciężka i każdy cios może być skończeniem. Od razu wiedziałem, że jest skończony, kiedy wyprowadziłem cios.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *