Jairzinho Rozenstruik apeluje do Dana White’a o zestawieniu na UFC 249 walki z Francisem Ngannou o tymczasowy tytuł wagi ciężkiej

mmacrazies.com

Zawodnik wagi ciężkiej UFC Jairzinho Rozenstruik wzywa do walki o tymczasowy tytuł wagi ciężkiej z Francisem Ngannou na gali UFC 249.

Pojedynek Jairzinho Rozenstruika z Francisem Ngannou miał być walką wieczoru gali UFC on ESPN 8, która była zaplanowana na 28 marca w Columbus, ale musiała ona zostać odwołana z powodu pandemii koronawirusa. Sporo mówiło się o tym, że UFC rozważa dodanie tej walki do karty UFC 249, o ile ta gala dojdzie do skutku. Jednak bez walki o tytuł wagi lekkiej pomiędzy mistrzem Khabibem Nurmagomedovem i Tonym Fergusonem, nie wydaje się, aby była to już tak interesująca gala.

Z pomocą spieszy Rozenstruik, który proponuje, aby zestawić na UFC 249 jego walkę z Ngannou, której stawką bedzie tymczasowy tytuł wagi ciężkiej. Oto co zawodnik z Surinamu napisał na swoim Instagramie.

„Fawaka* Dana White! Słyszałem, że potrzebujesz nowej karty głównej na #UFC249? A co z tymczasowym pasem wagi ciężkiej? Już czas! Jesteśmy gotowi.”

*- Fawaka w języku surinamskim znaczy – jak leci, co słychać.

https://www.instagram.com/p/B-hsEO8HLei/

Na papierze, byłaby to naprawdę interesująca walka pomiędzy dwoma czołowymi pretendentami dywizji ciężkiej. Dylemat z dywizją ciężką w UFC polega na tym, że mistrz Stipe Miocic jest obecnie w trakcie leczenia kontuzji oka i nie ma zaplanowanej trylogii z byłym mistrzem wagi półciężkiej i ciężkiej Danielem Cormierem. Miocic jest również na pierwszej linii frontu jako strażak w aktualnej trudnej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa i jest to obecnie jego najważniejszy priorytet.

Jeśli jednak UFC będzie miało problem z zestawieniem karty walk lub walki wieczoru dla gali UFC 249, to być może pomysł Rozenstruika na walkę o tymczasowy tytuł z Ngannou okaże się bardziej realną opcją, niż może się wydawać na pierwszy rzut oka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *