„Jacare” vs. Philippou na UFC on FX 8

Ronaldo "Jacare" Souza, Foto: Esther Lin
Ronaldo "Jacare" Souza, Foto: Esther Lin

18 maja były mistrz wagi średniej Strikeforce, Ronaldo Souza (17-3) zadebiutuje w największej federacji na świecie, podczas gali, która odbędzie się jego ojczyźnie Brazylii. Popularny „Jacare” skrzyżuje rękawice z Constantinosem Philippou (12-2) na UFC on FX 8.

Brazylijczyk od czasu straty pasa mistrzowskiego w 2011 r. zanotował komplet zwycięstw, wszystkie w ubiegłych dwunastu miesiącach. Najpierw poddał Bristola Marunde, następnie na deski posłał Dereka Brunsona i na koniec ponowie odklepał kimiurą Eda Hermana. Dwie ostatnie walki zakończyły się już w pierwszych rundach.

Podobnie jak Souza, Philippou ostatnią porażkę odniósł trzy lata temu. Podczas debiutu w UFC wypunktował go Nick Catone. Później już było tylko lepiej. Pięć wygranych walk z rzędu, z takimi zawodnikami jak Jorge Rivera, Jared Hamman, Court McGee, Riki Fukuda i Tim Boetsch.

2 thoughts on “„Jacare” vs. Philippou na UFC on FX 8

  1. Nareszcie Philippou zostanie zweryfikowany przez kogos pozadnego juz Boetsh gdyby nie ten ogromny pech by mu pokazal miejsce w szeregu. Jego miejsce w rankingach ufc to jakas kpina. Souza postawi go do pionu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *