Jacare o ADCC 2009 i swoim debiucie w Strikeforce

jacare
Ronaldo „Jacare” Souza już podczas wrześniowych ADCC wystąpi w „Super fightcie” z Robertem Drysdalem, tym samym zastępując kontuzjowanego Rogera Gracie. Oto co mistrz ADCC ma do powiedzenia m. in. o swoim występie:

„Jestem bardzo szczęśliwy z powodu  powołania do „Super-fightu” z Robertem Drysdalem, który jest wspaniałym zawodnikiem. Chce aby to była najpiękniejsza walka w historii ekstra pojedynków ADCC”

„Z powodu mojego stylu walki i tego co już osiągnąłem w SF nie byłem zdziwiony z otrzymanego zaproszenia i byłem szczęśliwy z powodu możliwości wystąpienia w „Super-fightcie”. Walczyłem z nim zarówno w Ju-Jitsu jak i Submission i wiedziałem, że mam potencjał aby się tam znaleźć (na ADCC). To będzie twarda walka ” – mówi Souza nt. walki z Robertem Drysdalem, z którym miał okazję trenować w teamie Randego Couture’a, jednak gwarantuję, że wspólne zajęcie nie będą miały wpływu na walkę:

„Robert to mój przyjaciel i wspaniały sportowiec, ale walczyłem już z przyjaciółmi innymi razy. Wywodze się z Judo, a w Judo zawsze walczymy także ze sparingpartnerami, nie ma tam miejsca na przyjaźnie. Nie wiem jak to będzie, ale wyjdę zmierzyć się z mistrzem ADCC kategorii Absoluto”, zaś spytany o swoją przyszłość w MMA mówi:

„Jestem podekscytowany, trenuje dużo MMA i możecie oczekiwać dobrego pokazu z mojej strony. Wykonuje swoją robotę i odbiorę pas od kogokolwiek kto będzie go posiadał. Będę robił swoje biorąc walkę za walką, a gdy wystawią mnie w walce o pas – będę gotowy”, a poproszony o komentarz dot. tego, że chodzą słuchy jakoby Jason Miller, którego Jacare pokonał miał walczyć o pas odpowiedział: „Niech ten klaun walczy o pas, potem go od niego odbiorę (śmieje się)”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *