„Ja już swoje zrobiłam, ale jeszcze wiele przede mną. Znam swoją wartość i wiem kim jestem” – Joanna Jędrzejczyk odpowiedziała na krytykę

mmafighting.com

Joanna Jędrzejczyk odniosła się do ostatnich słów krytyki dotyczących jej osoby oraz pozycji w rankingach i stwierdziła, że jej miejsce w oficjalnych rankingach UFC nie jest jej zmartwieniem.

Była mistrzyni wagi słomkowej swoją ostatnią walkę stoczyła w 2020 roku, przegrywając przez niejednogłośną decyzję z Zhang Weili na UFC 248 w marcu. Obecnie polska zawodniczka znajduje się na #2 miejscu w rankingu dywizji słomkowej, a nawet awansowała o jedno oczko w rankingu bez podziału na kategorie zajmując #5 miejsce po zwycięstwie Mariny Rodriguez nad Mackenzie Dern. Swoją drogą Rodriguez jest jedną z tych osób, które krytykują Jędrzejczyk.

Oto, co ma do powiedzenia w tej sprawie polska zawodniczka:

„Właściwie kilka dni temu chciałam zamieścić post o rankingach. Jestem super szczęśliwa, że poszłam w górę w rankingach UFC – na miejsce #5 w P4P i miejsce #2 w wadze słomkowej. Jest mnóstwo plotek o mojej karierze zawodowej, emeryturze i o tym, że nie powinnam być w rankingach, bo nie walczyłam ponad 19 miesięcy. Jestem szczęśliwa i dumna z siebie będąc bardzo wysoko w rankingach, ale rankingi nie walczą. Nie obchodzi mnie z kim będę walczyła. Z numerem 10, 5, 1, białym, niebieskim, czarnym czy różowym pasem. Najważniejszą rzeczą jest to, jak bardzo jestem oddana, zmotywowana, pełna pasji i zdyscyplinowana. Moje dziedzictwo przemawia za mnie. Więc nie bądźcie zaskoczeni. Nie mogę się doczekać, aby stoczyć piekielnie dobrą walkę dla moich prawdziwych fanów, dla wszystkich was. Dla tak wielu. Nadal chcę zdobyć pewnego dnia różowy pas.

Jeszcze jedna rzecz dziewczyny. Nie narzekajcie, że jestem wysoko w rankingach. Ja już swoje zrobiłam, ale wiem, że jeszcze wiele przede mną. Zajmijcie moje miejsce. Nie zależy mi na tym. Znam swoją wartość i wiem kim jestem. ZOŁNIERZ UFC NA ZAWSZE.”

Od ostatniej walki Joanny Jędrzejczyk (16-4), tytuł zmienił właścicielkę na UFC 261 w kwietniu, kiedy to Zhang Weili zmierzyła się z byłą rywalką Jędrzejczyk, Rose Namajunas, która pokonała Chinkę. Rewanżowa walka o tytuł ma się teraz odbyć na UFC 268 zaplanowanej na 6 listopada w Madison Square Garden. Najprawdopodobniej Joanna Jędrzejczyk czeka na rozstrzygnięcie tej walki, aby zmierzyć się ze zwyciężczynią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *