Colby Covington: „Kamaru Usman nie chciał tej walki, ale UFC nie dało mu wyboru”

Jeff Bottari/Zuffa LLC via Getty Images

Colby Covington twierdzi, że Kamaru Usman nie miał wyboru i musiał z nim walczyć bo w przeciwnym razie straciłby tytuł mistrza wagi półśredniej UFC.

Mistrz Kamaru Usman (19-1 MMA, 14-0 UFC) zmierzy się z Colbym Covingtonem w głównym pojedynku wieczoru gali UFC 268 w rewanżu za ich pierwszą walkę na UFC 245, gdzie Usman pokonał Covingtona przez TKO.

Jeden z sędziów punktował wygraną Covingtona (16-2 MMA, 11-2 UFC) w trzech rundach zanim został pokonany w 5 rundzie, ale Usman został zepchnięty do defensywy jak nigdy wcześniej w swojej karierze. Covington był zdenerwowany zatrzymaniem walki i uważał, że niektóre decyzje sędziego Marca Goddarda były wątpliwe.

Jednak mimo, że Covington domagał się szybkiego rewanżu, nie doczekał się go. Usman walczył dalej z Gilbertem Burnsem i dwukrotnie z Jorge Masvidalem. Zarówno Usman jak i jego menadżer uważali, że Covington nie zasługuje na rewanż, ale w końcu dojdzie do niego i ci dwaj zawodnicy ostatecznie zmierzą się ponownie 6 listopada – wbrew woli Usmana, według Covingtona.

„To było trudne,” powiedział Covington w rozmowie z ESPN. „To nie miało się wydarzyć. Oni nie chcieli, żeby do tego doszło. Jego menadżer, oni odmawiali. Próbowali każdego sposobu, żeby nie walczyć w tym rewanżu. Nie chcieli tej walki, a jedynym powodem, dla którego musieli ją przyjąć jest to, że UFC nie dało mu wyboru. Powiedzieli: „Hej, walczysz z tym zawodnikiem albo po prostu pozbawiamy cię tytułu – albo jedno albo drugie.” Musisz wyjść i udowodnić, że jesteś najlepszy na świecie. Nie może być żadnych kontrowersji wokół tej walki, więc było ciężko.”

Usman wykazał wyraźną poprawę w swoim uderzeniu pod okiem trenera Trevora Wittmana i pokazał, że nie jest tylko zapaśnikiem, zdobywając kolejne zwycięstwa po ciosach nad Gilbertem Burnsem i Jorge Masvidalem.

Ale Covington nie jest co do tego przekonany i nie widzi zbyt wielkiego postępu w grze Usmana.

„Nic nie widzę. Widzę tego samego zawodnika. Wychodzi z mocnym jabem, ma mocną prawą rękę. Taka była historia jego kariery wcześniej, i to jest to, do czego zawsze dążył w przeszłości. Więc tak, nokautuje zawodników wagi lekkiej, nokautuje zawodników, którzy nie powinni być tam z nim. To są łatwe wypłaty.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *