Iwona Nieroda i Kamil Szłapka najlepsi w low-kicku

runrzeszow.pl / Kamil Szłapka Facebook
runrzeszow.pl / Kamil Szłapka Facebook

Złoci medaliści – Iwona Nieroda (-56kg, UKS Diament Pstrągowa) i Kamil Szłapka (-67kg, Towarzystwo Sportowe Our Team Poznań) zostali wybrani najlepszymi kickboxerami zakończonych w Otwocku Mistrzostw Polski w formule low-kick.

25-letnia Iwona Nieroda po raz 7 z rzędu triumfowała w MP. – Do tego już czwarty raz dostałam tytuł najlepszej zawodniczki. Jeśli chodzi o moje walki, uważam, że trudniejszy był półfinał z Pauliną Saczuk – powiedziała utytułowana kickboxerka z Podkarpacia, która w decydującym pojedynku pokonała Justynę Skoczek (KO Team Otwock) 3-0.

Z kolei Kamil Szłapka w drodze po złoto pokonał aż 4 rywali – Artura Krzysztofiaka, Artura Baradyna, w półfinale Mateusza Białeckiego i w finale 3-0 Pawła Józefowicza z Fightera Wrocław.

Od początku do końca udało mi się kontrolować przebieg decydującej walki. Jest to mój 10 złoty medal Mistrzostw Polski, licząc z sukcesami juniorskimi. W seniorach mam tytuły w full contact i w low-kick oraz 2-krotnie wicemistrzostwo w K-1 i dwa brązowe krążki low-kick – mówił Kamil Szłapka.

Zawodnik z Poznania po raz pierwszy dostał tytuł dla najlepszego kickboxera.

Wcześniej 4 walki musiałem stoczyć, gdy zdobywałem pierwsze mistrzostwo kraju w K-1 juniorów. Teraz do każdej walki podchodziłem odpowiednio nastawiony, a najtrudniejsza była potyczka z Arturem Baradynem z dobrego klubu Humana Białystok. Do MP miałem specjalne przygotowania między innymi na mikro obozie w Mielenku i obiektach KKT Koszalin oraz uczestniczyłem u siebie w klubie Our Team Poznań w ogólnopolskich sparingach, z udziałem blisko 100 zawodników z różnych klubów – dodał.

Z chwalonego przez Kamila „Tornado” Szłapkę klubu Human Białystok po złoto sięgnął Tomasz Klimiuk, który obronił tytuł w wadze +91kg. W dzisiejszym pojedynku wygrał 3-0 z Armenem Avagyanem (Agoga Gym Lębork).

Finał okazał się łatwiejsza walką niż półfinał z Mariuszem Paryżem. Realizowałem dobrze założenia taktyczne i rywal nie był w stanie mi zagrozić – mówił Tomasz Klimiuk.

Niespodziewanie już w ćwierćfinale odpadł inny z faworytów Michał Bławdziewicz. – Dla mnie osobiście porażka Michała była zaskoczeniem, aczkolwiek to pokazuje, że poziom jest dość wyrównany, a w sporcie każdy może wygrać – dodał zwycięzca otwockiego turnieju.

Efektowne zwycięstwo w wadze -63,5kg odniósł Jan Lodzik (Legionowski Klub Sportów Walki Tajfun). W finale pokonał przez KO w 2 rundzie Pawła Borsa (Klub Sztuk Walki ŁKS Boks Łódź).

W tym pojedynku czułem się już o wiele lepiej niż we wcześniejszym, walczyłem po swojemu. Nie nastawiałem się na nokaut, więc sam przyszedł. W pierwszej walce za bardzo chciałem, przez co nie potrzebnie przyjmowałem kopnięcia. Cieszę się z kolejnego sukcesu, mam już w seniorach m.in. złoto i dwa razy srebro Mistrzostw Polski i brąz Mistrzostw Świata – powiedział Jan Lodzik.

Mimo 3 walk, tak naprawdę tylko raz na ring musiał wyjść, na kilkadziesiąt sekund (3 liczenia w 1 rundzie), wielki faworyt wagi -81kg Radosław Paczuski (Uniq Fight Club Warszawa). W półfinale wygrał walkowerem, podobnie jak w finale ze Szczepanem Stawiarskim (Klub Sportowy Dragon Starachowice). – Mój rywal nie zrobił wagi – przyznał.

W kategorii -57kg zwyciężył Michał Marszał (Golden Dragon Bydgoszcz), przed rokiem najlepszy w Kobyłce w wadze -60kg. Z kolei młody Adam Gielata (UKS Puncher Wrocław) w finale wagi -71kg został zatrzymany przez doświadczonego Łukasza Kaczmarczyka (KS Gym Fight Wrocław).

Zawody w podwarszawskim Otwocku, organizowane przez miejscowy KO Team trenera Bolesława Nowaka i pomagającego mu Grzegorza Engela z Wichra Kobyłka, stały na bardzo dobrym poziomie organizacyjnym.

Sportowo też jestem zadowolony, bowiem Aneta Święch zdobyła złoto, Justyna Skoczek srebro, a Piotr Święch odpadł w ćwierćfinale – powiedział Bolesław Nowak, który jako zawodnik był trenowany przez Grzegorza Engela. Dziś prowadzi zajęcia ze swymi podopiecznymi w otwockim gimnazjum nr 3, ul. Kościuszki 28.

O ocenę Mistrzostw Polski poprosiliśmy głównego trenera kadry Andrzeja Garbaczewskiego, który turniej obserwował wraz ze współpracującym z nim Witoldem Kostką. – Na większy plus zasłużyli Michał Królik i Jan Lodzik. W półfinale Michał Królik doznał kontuzji ręki, po prześwietleniu w szpitalu okazało się, że pękł mu palec, ale mimo to wyszedł do finału. Praktycznie nie używał lewej dłoni, a jednak zwyciężył. Natomiast Jan Lodzik wygrał dwie walki przed czasem, potwierdzając, że ma pewne miejsce w reprezentacji.

Z różnych względów nie startowało kilku bardzo wartościowych zawodników, ale trenerzy chcą dać im szansę.

W dniach 23-25 września planujemy w Kartuzach Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w low-kicku, tydzień po Mistrzostwach Polski K-1. Jeśli chodzi o zagraniczne starty, w grę wchodzą Puchary Świata w Budapeszcie i Rimini – dodał Andrzej Garbaczewski.

Wyniki finałów MP w low-kicku Otwock 2016:

-48kg Joanna Walkiewicz (Sportowy Klub Kickboxing Kielce) – Karolina Kubiak (Łaski Klub Sztuk Walki) 3-0
-52kg Aneta Święch (KO Team Otwock) – Beata Zięba (Nowotarski Klub Sportow Walki) 3-0
-56kg Iwona Nieroda (UKS Diament Pstrągowa) – Justyna Skoczek (KO Team Otwock) 3-0
-65kg Marta Waliczek (Beskid Dragon Bielsko-Biała) – Aleksandra Piasecka (Golden Dragon Bydgoszcz) 3-0
-70kg Kamila Bałanda (Champion Gdańsk) – Natalia Nikołajczuk (Fighter Wrocław) 2-1
-57kg Michał Marszał (Golden Dragon Bydgoszcz) – Łukasz Łoboda (UKS Relaks Skarżysko Kamienna) 3-0
-60kg Michał Królik (Paco Team Katowice) – Przemysław Kacieja (SKF Boksing Zielona Góra) 3-0
-63,5kg Jan Lodzik (Legionowski Klub Sportów Walki Tajfun) – Paweł Bors (Klub Sztuk Walki ŁKS Boks Łódź) KO2
-67kg Kamil Szłapka (Towarzystwo Sportowe Our Team Poznań) – Paweł Józefowicz (Fighter Wrocław) 3-0
-71kg Łukasz Kaczmarczyk (KS Gym Fight Wrocław) – Adam Gielata (UKS Puncher Wrocław) 2-1
-75kg Kamil Sójkowski (Klub Sztuk Walki ŁKS Boks Łódź) – Filip Adamiok (UKS Puncher Wrocław) 3-0
-81kg Radosław Paczuski (Uniq Fight Club Warszawa) – Szczepan Stawiarski (Klub Sportowy Dragon Starachowice) WO
-86kg Dawid Kasperski (UKS Puncher Wrocław) – Przemysław Ziemnicki (KT Legia Warszawa) WO
-91kg Adam Abood-al-hassani (Nowotarski Klub Sportow Walki) – Michał Mazurkiewicz (Fighter Wrocław) WO
+91kg Tomasz Klimiuk (Human Białystok) – Armen Avagyan (Agoga Gym Lębork) 3-0

Szczegółowe informacje

Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *