Israel Adesanya twierdzi, że walka na UFC 276 z Jaredem Cannonierem będzie jak pojedynek Anderson Silva vs. Forrest Griffin

Israel Adesanya spodziewa się bezbłędnego występu przeciwko Jaredowi Cannonierowi w swojej kolejnej obronie tytułu.

Mistrz wagi średniej Adesanya (22-1 MMA, 11-1 UFC) zmierzy się z Cannonierem (15-5 MMA, 8-5 UFC) w głównym pojedynku gali UFC 276, która odbędzie się 2 lipca w T-Mobile Arena w Las Vegas.

„The Last Stylebender” ma za sobą zwycięstwa przez decyzję nad Marvinem Vettorim i Robertem Whittakerem, ale uważa, że jego walka z Cannonierem będzie wyjątkowym widowiskiem.

„To będzie spektakularne” – powiedział Adesanya na swoim kanale na YouTube. „Pomyślcie o UFC 101, Anderson Silva vs. Forrest Griffin. Po prostu będę w tej strefie. Nie obchodzi mnie to – bądźcie na bieżąco”.

Anderson Silva zaprezentował mistrzowską klasę w stójce w walce przeciwko Forrestowi Griffinowi w 2009 roku i zawstydził byłego mistrza, wykonując uniki, zmyłki i kończąc go w pierwszej rundzie na UFC 101. Po przegranej przez TKO Griffin wyszedł z klatki i pobiegł za kulisy, zanim odczytano ostateczny wynik.

W swojej karierze w wadze średniej Adesanya zmierzył się ze swoim idolem Silvą i pokonał „Pająka” jednogłośną decyzją na UFC 234 w 2019 roku. Ich walka w stójce zdobyła wyróżnienie Fight of Night.

Adesanya będzie starał się obronić po raz piąty swój tytuł w walce z Cannonierem. Do rekordu obron tytułów Silvy, uznawanego za najlepszego zawodnika wagi średniej w historii, brakuje mu sześć obronionych tytułów. Drugi odcinek VLOG-a z obozu treningowego Adesanyi można obejrzeć w poniższym materiale video.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.