Islam Makhachev bez niespodzianki szybko pokonał Bobby’ego Greena na UFC Fight Night 202

Chris Unger/Zuffa LLC

Islam Makhachev dzięki szybkim i dominującym skończeniom nadal umacnia swoją pozycję w rywalizacji o tytuł mistrzowski wagi lekkiej UFC. Minionej nocy odniósł kolejne szybkie zwycięstwo w walce z Bobbym Greenem.

W walce wieczoru gali UFC Fight Night 202, Islam Makhachev (22-1 MMA, 11-1 UFC) zmierzył się z żądnym zwycięstwa Bobbym Greenem (29-13-1 MMA, 10-8-1 UFC) w walce w short notice w UFC Apex w Las Vegas. Mając w swoim narożniku byłego mistrza UFC Khabiba Nurmagomedova, Makhachev w imponujący sposób zadbał o swoje interesy, mając nadzieję na zdobycie szansy na pojedynek o pas.

W pierwszej rundzie obaj zawodnicy oceniali się nawzajem, a waga tego starcia była wyczuwalna. Green, jak zwykle w obliczu zagrożenia pokazał opanowanie na twarzy pracując jednocześnie rękoma, podczas gdy Makhachev wyczekiwał na odpowiedni moment, by sprowadzić walkę do parteru. Ten moment nadszedł już po dwóch minutach pierwszej rundy.

Po obaleniu Greena na plecy, Makhachev wykonał presję z góry i przeszedł do pełnego dosiadu, szukając poddania, a następnie przeszedł do ataku potężnymi uderzeniami w parterze. Green nie mógł nic zrobić, tylko się zasłaniać, aż sędzia uznał, że to wystarczy i przerwał walkę.

Islam Makhachev pokonał Bobby’ego Greena przez TKO (uderzenia w parterze) – runda 1, 3:23

Dzięki wygranej Makhachev przedłużył swoją passę zwycięstw do dwucyfrowej liczby 10 zwycięstw z rzędu po porażce na UFC 192 w 2015 roku. Po trzech zwycięstwach w roku kalendarzowym 2021, kiedy to pokonał Drew Dobera, Thiago Moisesa i Dana Hookera, Dagestańczyk ma nadzieję na walkę o tytuł mistrzowski w wadze lekkiej.

Dla Greena, występującego w short notice w pierwszej walce wieczoru swojej karierze w UFC, pojedynek z jednym z najlepszych w dywizji, niestety nie zakończył się dla niego pomyślnie. Jego passa zwycięstw została zatrzymana po dwóch wygranych nad Alem Iaquintą i Nasratem Haqparastem.