IFF 1: Odwieczna Walka – konferencja i ważenie

Dzisiaj o godzinie 15 w Katowickim Hotelu Altus odbyła się konferencja prasowa i oficjalne ważenie przed jutrzejsza galą IFF 1: Odwieczna Walka. Na konferencję oraz ważenie nie dotarli niestety zawodnicy Niemieccy, zabrakło również przeciwnika Marcina Helda – Bojana Kosednara.

Według informacji, jakie uzyskaliśmy Bojan Kosednar nie będzie w stanie zejść do limitu wagi, który został ustalony (-73 kg), pojedynek, zatem odbędzie się, w tzw. wadze „catchweight”. Spośród Polaków niemal wszyscy zmieścili się w limitach swoich wag i tylko dwaj z nich znacznie przekraczali ustalone limity, byli to Wojciech Lech, który ważył 71,1 kg. (waga ustalona – 70 kg) oraz Kerim Abzaiłow ważacy 79,1 kg przy ustalonej wadze – 77 kg.

W środku szczegółowe dane z ważenia oraz garść informacji, uzyskanych na konferencji.

Marcin Held (73,2) vs. Bojan Kosednar

Mecz Polska vs. Niemcy

kat. 70 kg Maciej Polok (69,8) vs. Sebastian Nowak
kat. 77 kg Kerim Abzailov (79,1) vs. Steve Mensing
kat. 84 kg Mateusz Teodorczuk (84,1) vs. Gregor Herb
kat. 93 kg Michał Fijałka (92) vs. Yoel Palaccio
kat. +93 kg Karol Celiński (101.6) vs. Janosch Stefan

Pozostałe walki

kat. 70 kg Mariusz Pioskowik (69,8) vs. Wojciech Lech (71,7)
kat. 77 kg Alan Langer (76,2) vs. Arkadiusz Żaba (76,4)
kat. 77 kg Bartłomiej Kurczewski (76,5) vs. Marcin Konieczny (76,9)
kat. 84 kg Andrzej Kumor (82,8) vs. Piotr Leśniak (84,2)

Marcin Held powiedział nam, że mimo tego, iż tak późno dowiedział się o tym, kto będzie jego przeciwnikiem, jest przygotowany do tej walki bardzo dobrze. Wspomniał również o tym, że przygotowywał się pod zawodników praworęcznych, którymi byli obydwaj wcześniej anonsowani przeciwnicy a w ostateczności przyjdzie mu zmierzyć się z zawodnikiem leworęcznym, jakim jest Kosednar. To trochę pokomplikowało jego gameplan ale jak twierdzi wyjdzie z tego obronną ręką. Powodzenia Marcin!

Przeciwnik Michała Fijałki – Yoel Palaccio ma co prawda rekord 1-0 ale Yoel to Mistrz Świata z 1999 r. w zapasach w stylu wolnym oraz wicemistrz limpijski z Sydney. Będzie zatem bez wątpienia bardzo wymagającym przeciwnikiem dla „Sztangi”

Organizatorzy poformowali również, że zostały w zasadzie ostatnie już bilety, więc jeśli ktoś ma ochotę obejrzeć to widowisko na żywo w hali, musi się spieszyć. Hala zostanie otwarta dla kibiców już od godziny 17:30. Godzinę później, tj. o 18.30 planowane jest rozpoczęcie zmagań zawodników, koniec gali przewidywany jest na godzinę 22.

Tym, którzy zostaną przed telewizorami naprzeciw wychodzi kanał Orange Sport Info, który transmisję na żywo rozpocznie od godziny 19:45 pierwszą walką meczu Polska vs. Niemcy. Z walk z undercardu wstępnie planowany jest wspólny Highlight.

4 thoughts on “IFF 1: Odwieczna Walka – konferencja i ważenie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *