Ian McCall został oczyszczony z zarzutów o złamanie zasad USADA

fightland.vice.com

Zawodnik wagi muszej UFC Ian McCall został oczyszczony przez USADA z zarzutów o złamanie zasad dotyczących niedozwolonego wspomagania.

Uznano, że McCall miał prawo do skorzystania z dwóch kroplówek przed walką na gali UFC 208 w celach terapeutycznych. Uncle Creepy potrzebował tych dwóch kroplówek na kilka godzin przed walką, ponieważ nagle się rozchorował.

Jak już wiadomo używanie kroplówek w celu nawodnienia organizmu przy okazji zbijania wagi przez zawodników jest zakazane przez USADA i właśnie to było powodem tymczasowego zawieszenia McCall’a.

Poniżej oświadczenie USADA dotyczące odwołania zawieszenia:

— Po dokładnym zbadaniu okoliczności dotyczących potencjalnego naruszenia zasad, obejmujących podanie kroplówek w celach terapeutycznych, USADA stwierdza, że zdiagnozowano u zawodnika zły stan zdrowia w którym zastosowanie dożylnej kroplówki było uzasadnione i zgodne z zasadami medycznymi.

— Ponieważ metoda leczenia McCall’a została uznana i ma moc wsteczną, jej użycie nie powoduje naruszenia zasad antydopingowych przez tego zawodnika.

Ian McCall jest prawdziwym pechowcem. Swoją ostatnią walkę stoczył w styczniu 2015 roku. Od tamtego czasu miał odwołanych aż pięć walk. Trzy z nich odwołano ze względu na problemy z kontuzjami i chorobą McCall’a, a dwie z powodu kontuzji jego rywali.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *