Daniel Cormier o nowych zasadach zbijania wagi – Muszę być bardziej ostrożny

Jeff Bottari/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Mistrz wagi półciężkiej UFC Daniel Cormier jak sam stwierdził, będzie musiał zachować ostrożność przy zbijaniu wagi przed swoją następną walką.

DC stanie do walki w obronie tytułu w starciu rewanżowym z Jonem Jonesem, a wszystko to już 29 lipca na gali UFC 214 w Anaheim w Kalifornii.

Komisja sportowa w Kalifornii (CSAC) wprowadziła niedawno nowe zasady dotyczące zbijania wagi przez zawodników, które mogą znacząco wpłynąć na ten proces. Pierwszą galą z nowymi zasadami będzie właśnie UFC 214.

Zgodnie z tymi nowymi zasadami, lekarze będą śledzić wagę zawodników i od tego będzie zależało ile zawodnik i zawodniczka będą mogli zrzucić wagi z zachowaniem bezpieczeństwa dla ich zdrowia.

— Muszę być ostrożny. Właściwie, to będzie to dla mnie lepsze, ponieważ zejdę z wagą wcześniej. Robiłem tak, kiedy pierwszy raz przeniosłem się do kategorii półciężkiej.

Cormier musi zbijać dość dużo, aby zmieścić się w limicie 205 funtów. Jeżeli będzie musiał zbić więcej niż 10 procent swojej wagi, aby zmieścić się w limicie, to komisja może nie przyznać mu licencji na walkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *