Historia Justina Gaethje i jego droga do UFC

Na początku maja Justin Gaethje poinformował, że podpisał umowę z UFC, a kilka dni później ogłoszono, że w swoim debiucie w The Ultimate Fighter 25 Finale zmierzy się z Michaelem Johnsonem.

Znając poprzednie walki Justina Gaethje (17-0) i to, że był mistrzem wagi lekkiej organizacji WSOF z czterema obronionymi tytułami, łatwo jest zrozumieć dlaczego jego debiut w UFC jest tak bardzo wyczekiwany. Już sam jego nieskazitelny rekord robi wrażenie, ale dopiero poziom UFC zweryfikuje czy daleko zajdzie w największej organizacji MMA na świecie.

Jego przeciwnikiem będzie bardziej doświadczony, czołowy zawodnik wagi lekkiej UFC Michael Johnson (17-11) z którym spotka się w Oktagonie 7 lipca.

W oczekiwaniu na ten pojedynek warto obejrzeć mini dokument przygotowany przez SB Nation przedstawiający sylwetkę Justina Gaethje i jego historię od najmłodszych lat. Justin już w wieku 4 lat zaczął trenować zapasy, a w szkole średniej dotarł do NCAA Division I zajmując w mistrzostwach NCAA 7 pozycję. Gaethje trenował zapasy z kilkoma zawodnikami MMA w tym z samym Georgesem St-Pierre. Potem przyszła zajawka na MMA w czym Justin odnalazł się znakomicie i teraz będzie walczył w najlepszej lidze z najlepszymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *