Heraklesy 2021 – Nagroda Amatorskiego Zawodnika Roku pod patronatem MMA Polska

Paulina Wiśniewska, Magdalena Czaban i Marcin Błaziak

Już 19 lutego w warszawskim hotelu Marriott, odbędzie się uroczystość wręczenia Heraklesów – najważniejszych nagród w polskim MMA. Statuetki zostaną rozdane w siedmiu kategoriach. Pod patronatem stowarzyszenia MMA Polska, zostanie wybrany Zawodnik Roku Amatorów.

Kapituła, w której skład wchodzą Sławomir Cypel, Michał Mankiewicz i Bartosz Chyrek, wskazała trzy nazwiska, które w roku 2021 święciły największe sukcesy. Wśród nominowanych są:

  • Paulina Wiśniewska
  • Magda Czaban
  • Marcin Błaziak

Paulina Wiśniewska w 2021 została dwukrotną Mistrzynią Polski MMA Polska w kat. 56,7 kg.

Magda Czaban w czerwcu sięgnęła po Mistrzostwo Polski MMA Polska, a w sierpniu na Otwartych Mistrzostwach Europy IMMAF zdobyła złoty medal w wadze atomowej (47,6 kg). Do tych sukcesów należy dodać też złoty medal w Mistrzostwach oraz Pucharze Polski ADCC w kat. do 55 kg.

Marcin Błaziak w 2021 zdobył Wicemistrzostwo Europy GAMMA w kategorii 77 kg. Zdobył także Puchar Europy organizowany przez Amatorską Ligę MMA oraz obronił tytuł Mistrza Europy ALMMA.

Heraklesy zostaną rozdane już po raz jedenasty. Najbardziej prestiżowe nagrody w polskim MMA przyznawane są od 2012 roku przez dziennikarzy z branży sportów walki. Wśród dotychczasowych laureatów znaleźć można tak znane postacie jak: Mamed Khalidov, Jan Błachowicz, Joanna Jędrzejczyk czy Tomasz Drwal.

Transmisja gali Heraklesy 2021 przeprowadzona będzie w sobotę 19 lutego o godzinie 17:45 na antenie Polsat Sport Extra. Patronami medialnymi wydarzenia jest telewizja Polsat Sport, „Przegląd Sportowy” oraz serwisy Sportowy24.pl i Onet.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *