Henry Cejudo chce walczyć z Frankiem Edgarem, ponieważ uważa, że Dominick Cruz nie stanie do pojedynku

Mike Roach/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Henry Cejudo oczekuje, że swoją pierwszą obronę tytułu wagi koguciej stoczy w pojedynku z legendą, ale niekoniecznie w pojedynku z Dominickiem Cruzem.

Henry Cejudo nie walczył od czasu, gdy pokonał Marlona Moraesa przez TKO i zdobył wolny tytuł mistrza wagi koguciej. Mistrz miał stanąć do walki z Jose Aldo na gali UFC 250, ale z powodu pandemii COVID-19 walka została odwołana. W zastępstwie za Aldo miał wejść były mistrz Dominick Cruz, ale podobnie jak inne gale, UFC 250 również została przełożona na inny bliżej nieokreślony termin.

Kiedy UFC będzie mogło wznowić swoje gale, Henry Cejudo jest zainteresowany walką z Frankie Edgarem lub Cruzem. To, co przeraża go w potencjalnej walce z Cruzem, to fakt, że były mistrz nie walczył od 2016 roku i ma do czynienia z mnóstwem kontuzji.

„Chcę człowieka legendę, zasługuję na legendę. Pozwólcie, że przypomnę wam o moich trzech ostatnich walkach. Demetrious Johnson, T.J. Dillashaw i Marlon Moraes, pretendent numer jeden. Chcę utrzymać tę serię walk z legendami. Więc, to będzie jeden z tych dwóch facetów – Frankie Edgar i Dominick Cruz. Jednak potem pomyślałem o Dominicku i Dominick jest po prostu zbyt nieprzewidywalnym człowiekiem, zbyt kruchym. Boję się podpisać z nim umowę na walkę, bo nie wiem, czy się stawi.

Frankie Edgar to jedna z pierwszych osób, którym rzuciłem wyzwanie, gdy pokonałem Marlona. To walka, która zawsze dawała mi ten apetyt na niego. Zwłaszcza gdy walczył w wadze 145 funtów, ale odkąd zszedł do 135 (chcę tego jeszcze bardziej), jest też byłym mistrzem wagi 155 funtów. To kolejna walka, która naprawdę mnie intryguje i budzi mnie codziennie rano.”

Gdyby to zależało od Cejudo, walczyłby z nimi obydwoma tej samej nocy, ale wygląda na to, że woli Edgara, bo wie, że były mistrz wagi lekkiej stanąłby do tego pojedynku. Jednak wszystko zależy od tego, co powie jego menadżer, ale Cejudo jasno powiedział, że nie lubi żadnego z nich.

„Ustawcie ich obydwu w szeregu. Co-main event, walka wieczoru. Chcę tworzyć historię. Słuchajcie, jedyny problem z Dominickiem jest taki, że Dominick Cruz nie walczył od 2016 roku. Frankie Edgar, jedynymi facetami z którymi przegrał, byli ci z najwyższej półki. Nie wiem. Chciałbym pokonać Dominicka, ale nie wiem, czy się pojawi. Jest taki nieprzewidywalny. Co do Frankiego Edgara, to będę musiał porozmawiać z moim menadżerem, bo nie lubię ich obu i chciałbym, żeby zgięli kolano przede mną.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *