Helio Soneca: „Szejk Tahnoon jest jednym z najbardziej technicznych czarnych pasów na świecie”

bjjee.com

 

Serwis Fighting Lifestyle UAE rozmawiał z Mistrzem Helio Soneca podczas jego seminarium w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, które odbyło się w Team Nogueira Dubai.

Helio Soneca jest odpowiedzialny za wyszkolenie wielu zawodników MMA w tym także takich nazwisk jak Wanderlei Silva, Allan Belcher, Stephan Bonner, Anderson Silva i wielu innych.

W wywiadzie opowiedział o latach spędzonych w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, gdzie trenował z Szejkiem Tahnoonem Bin Zayed Al Nahyan. Soneca dodaje, że Szejk regularnie trenował z czołowymi zawodnikami i mistrzami Jiu Jitsu oraz zapraszał ich do wojego dojo na prywatne treningi.

Jiu Jitsu w wykonaniu Szejka Tahnoona jest oceniane na najwyższym poziomie, zwłaszcza, że trenuje on od blisko 20 lat.

Jednym z zawodników, którzy trenowali z Szejkiem jest Andre Galvao, który jak sam twierdzi nauczył się od niego wielu rzeczy:

„Chciałbym bardzo podziękować Szejkowi Tahnoonowi za wspaniały czas i treningi w Abu Dhabi. Naprawdę doceniam tę możliwość oraz to, co zrobiłeś dla naszej sztuki walki. Będę wykorzystywał wszystkie techniki, których się nauczyłem od ciebie i które zanotowałem w swoim notesie.”

Helio Soneca mówi, że Szejk Tahnoon jest jednym z najbardziej technicznych czarnych pasów na świecie.

Unikalne zdjęcie Mistrza Helio Soneca z Szejkiem Tahnoonem kiedy miał jeszcze niebieski pas / bjjee.com

3 thoughts on “Helio Soneca: „Szejk Tahnoon jest jednym z najbardziej technicznych czarnych pasów na świecie”

  1. Być może byłby czarnym pasem jakich wielu na świecie, ale w jego umiejętności nie należy wątpić. Dobrze, że jest taki człowiek, który wspiera i promuje BJJ oraz organizuje jeden z najbardziej prestiżowych turniejów jakim jest ADCC.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *