Hanna Gujwan wystąpi na gali noworocznej RIZIN, a jej rywalką będzie Rena Kubota

Na kolejnej konferencji prasowej przed zbliżającymi się galami RIZIN ogłoszono pojedynek Hanny Gujwan z Reną Kubota.

Chociaż rekordy zarówno Hanny Gujwan (1-0) jak i Reny Kuboty (2-0) w MMA nie są zbyt imponujące, to obydwie zawodniczki są bardzo doświadczone w uderzanych sportach walki. 24-letnia Gujwan ma w swoim dorobku wiele złotych medali w Mistrzostwach Polski i Europy w Wushu Sanda, Muay Thai i K-1. Swoją jedyną jak dotąd zawodową walkę w MMA stoczyła w kwietniu tego roku na gali Ladies Fight Night 2 pokonując przez duszenie zza pleców w drugiej rundzie Dianę Tapałaj.

Więcej o Hannie Gujwan możecie przeczytać w jednym z odcinków naszej serii „Talent Fight24.pl”

Rywalką Polki będzie 25-letnia Japonka Rena Kubota (2-0), która również nie ma imponującego rekordu w MMA, ale inaczej przedstawia się sprawa jeżeli chodzi o Kickboxing i Shootboxing i jej rekord 25-5-1. Od ostatniej porażki z Jessicą Penne w 2011 roku, Rena wygrała siedem kolejnych pojedynków tocząc sześć z nich na pełnym dystansie czasu.

Kubota zadebiutowała w MMA na noworocznej gali RIZIN w 2015 roku pokonując w drugiej rundzie przez latającą balachę Jleanę Valentino. Drugą walkę stoczyła we wrześniu tego roku na gali RIZIN Fighting World Grand Prix 2016: Opening Round poddając przez gilotynę w pierwszej rundzie Miyu Yamamoto.

Pojedynek Hanny Gujwan z Reną Kubota w wadze 49 kg odbędzie się 31 grudnia na gali noworocznej RIZIN Fighting World Grand Prix 2016: Final Round.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *