GSP: „Anderson Silva powinien najpierw walczyć z …”

(fot. sbnation.com)

Georges St. Pierre udzielił kolejnego wywiadu w którym odpowiada na pytania dotyczące możliwej walki z Andersonem Silvą. GSP powiedział także z kim najpierw powinien walczyć Anderson.

„Przygotowania do walki z Andersonem Silvą sprawiłyby ogromne zmiany w mojej karierze. Ludzie mówią szalone rzeczy typu „oh, musisz przytyć tylko 30 funtów (13 kg) i podjąć walkę z nim w ciągu trzech miesięcy.” Nie mogę nabrać 13 kg w trzy miesiące ponieważ to musi potrwać trochę dłużej jeśli chcesz  przejść kategorię wyżej. Do tego dochodzi jeszcze kwestia taka, że Anderson walczy w wadze półciężkiej i na co dzień poza sezonem waży o jakieś 40 funtów więcej ode mnie.

Obecnie jest to sprawa o której nie myślę bo to nie jest w tej chwili moim priorytetem. Miałem wiele sukcesów w wadze 170 funtów. Jeśli będę chciał przejść do 185 to muszę przedyskutować to ze swoimi sponsorami, trenerami. To kompletnie zmieni moje życie. Czy chcę podjąć takie ryzyko, nie wiem może i tak. Być może będzie to wielkie wyzwanie a może nie. Muszę jednak najpierw porozmawiać z moimi trenerami i stoczyć walkę z Jake’m Shields’em. Myślę, że Anderson Silva powinien zawalczyć z Yushin’em Okami.

Nie boje się nikogo na świecie. Jestem zawodnikiem MMA i jeśli wszystko będzie miało miejsce w odpowiednim czasie i wszystko pójdzie po mojej myśli to mogę walczyć z kimkolwiek. Mogę walczyć z każdym i nie będę miał nic przeciwko.”

19 thoughts on “GSP: „Anderson Silva powinien najpierw walczyć z …”

 1. A ja mam wrażenie, że jednak GSP jest świadomy, że walcząc z takim zawodnikiem jak Spider skończy się te jego „bezpieczne walczenie” i będzie musiał się ostro wysilić w tej walce, bo spider nie pozwoli mu na bierność.

 2. Eno Panowie – dla mnie ten cały pomysł jest cokolwiek dziwny żeby Gsp walczył ze Spiderem. Spójrzcie jak jest różnica w rozmiarach pomiędzy tymi panami i powiedzcie jaki to ma sens? Nie wiem czy ktoś naciska na Gsp czy co ale dla mnie sensu to nie ma wcale.

 3. shootfighter:
  A ja mam wrażenie, że jednak GSP jest świadomy, że walcząc z takim zawodnikiem jak Spider skończy się te jego „bezpieczne walczenie” i będzie musiał się ostro wysilić w tej walce, bo spider nie pozwoli mu na bierność.

  Niestety coraz częściej też zaczynam tak myśleć….. Kurde, na miejscu GSP, gdybym pokonał Shieldsa (i gdybym tak jeszcze zrobił to w łatwy sposób) to jedynym wyjściem byłaby walka z Silvą. Jakieś słabe te aspiracje GSP. Ja wierzę, że stać go na co najmniej wyrównaną walkę ze Spiterem! A on się boi… W sumie, przecież wcale nie musi tak znacząco przytyć – zawsze się później (w razie porażki) może tłumaczyć zbyt dużą różnicą wagi między sobą a Silvą. I zawsze może wrócić do „bezpiecznego walczenia” w 170.

 4. Jak wygra z Shieldsem niema już nikogo w swojej wadze, więc „musi” przejść do wagi wyżej. Jajca by były gdyby wagę średnią też „zdobył” do półciężkiej by nie poszedł. ;d

 5. ”Anderson pokazał, że jego przewaga jest miażdżąca.” Anderson pokazał ze jest pajacem i potrafi wyzywac przeciwnika w klatce tyle pokazał w TAMTEJ walce/Chyba nie ogladałes tamtej walki/ (juz Damian wyskoczył z kombosem na koniec tamtej walki) //

 6. GSP wspomina o naturalnych obawach w przeskakiwaniu do cięższej kategorii. Zresztą jak nie będzie chciał to co zrobi White zmusi go??? Straci jedną ze swoich największych gwiazd??? Cenię Danę że robi walki jakich chcą kibice, ale niech to ma sens. Może niech Silva troche zrzuci i zawalczy niżej…:-) GSP pewnie pamięta co zrobił ze zmieniającym wagi BJ Pennem w drugiej walce i nie chce popełnić błędu byłego rywala.

 7. wszyscy zapominacie o 1 rzeczy gsp pomimo niskiego wzrostu jak na sredniaka ma zajiebisty zasieg co moze mu byc bardzo nie wygodne dla spidera napewno zorz ma to na uwadze jednak jak bym mial obstawiac to obstawil bym spydera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.