Gokhan Saki wróci do Oktagonu jeszcze w tym roku na gali UFC 219

Nie będziemy musieli długo czekać na powrót do Oktagonu Gokhana Sakiego, ponieważ UFC oficjalnie ogłosiło jego kolejny pojedynek.

34-letni Gokhan Saki (1-1 MMA, 1-0 UFC) udanie zadebiutował w największej organizacji MMA 23 września na japońskiej gali UFC Fight Night 117. Rywalem Sakiego był Brazylijczyk Henrique da Silva, którego Turek znokautował w pierwszej rundzie.

W ogłoszonym pojedynku na gali UFC 219, Saki zmierzy się z Khalilem Rountree (6-2), który zadebiutował w UFC w lipcu 2016 roku na gali TUF 23 Finale. Niestety dwie pierwsze walki Rountree przegrał przez decyzję z Andrew Sanchezem i Tysonem Pedro przez poddanie. Dwie ostatnie walki The War Horse to już zupełna odmiana, ponieważ Khalil zakończył je zwycięstwami przez nokaut w pierwszej rundzie z Danielem Jolly i Paulem Craig’iem. Rountree będzie chciał iść za ciosem i zdobyć trzecie zwycięstwo wykorzystując to, że Saki może nie mieć jeszcze zbudowanej kondycji, co było widać w ostatniej walce.

Gala UFC 219 będzie ostatnią w tym roku i odbędzie się 30 grudnia w Las Vegas. Karta walk oprócz ogłoszonej walki Saki vs Rountree ma jeszcze zestawione cztery pojedynki.

135 lbs.: Dominick Cruz vs. Jimmie Rivera
205 lbs.: Khalil Rountree vs. Gokhan Saki
115 lbs.: Cynthia Calvillo vs. Carla Esparza
125 lbs.: Louis Smolka vs. Matheus Nicolau
170 lbs.: Carlos Condit vs. Neil Magny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *