Dana White przekonuje, że dojdzie do porozumienia w sprawie negocjacji dotyczących walki Cyborg vs Holm

Jeff Bottari/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Cris Cyborg Justino poinformowała w zeszłym tygodniu, że przerwała rozmowy z UFC dotyczące negocjacji na temat walki z Holly Holm, ale podczas konferencji po UFC 216 Dana White powiedział, że sprawa zostanie rozwiązana.

Jako powód zerwania negocjacji, Cris Justino podała, że nie była zadowolona z przedstawionej oferty finansowej, która miała być niższa niż za jej ostatnią walkę z Tonyą Evinger w której zdobyła tytuł mistrzyni wagi piórkowej. Z kolei prezydent UFC Dana White jest przekonany, że doprowadzą tę sprawę do końca.

White zaznaczył jednak, że nic nie jest jeszcze podpisane, ale czuje, że wszystkie strony dojdą do porozumienia i zgodzą się na ten pojedynek, który będzie pierwszą obroną tytułu wagi piórkowej.

„Tak, myślę, że to załatwimy. Nic nie jest jeszcze zestawione. Nie mogę przewidzieć, co się wydarzy, ale myślę, że to załatwimy.”

Obecna umowa Cyborg z UFC kończy się w październiku, chociaż organizacja prawdopodobnie przedłuży okres negocjacji. Dodatkowo w jej umowie jest standardowa klauzula, która uniemożliwiłaby jej natychmiastowe opuszczenie organizacji.

Choć Cyborg nie ma zbyt optymistycznego nastawienia co do tej sprawy, White wierzy, że ostateczne porozumienie zostanie osiągnięte, dzięki czemu topowa zawodniczka wagi piórkowej będzie mogła podpisać nowy kontrakt z UFC, jednocześnie kontraktując kolejną walkę z Holly Holm.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *