Glover Teixeira wyjaśnił dlaczego odrzucił opcję walki na UFC 259, będąc zawodnikiem rezerwowym dla walki wieczoru

Jeff Bottari/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Pretendent do tytułu wagi półciężkiej UFC Glover Teixeira wyjaśnił, dlaczego będąc zawodnikiem rezerwowym dla pojedynku wieczoru między Janem Błachowiczem a Israelem Adesanya na gali UFC 259, odrzucił szansę walki na tej gali.

41-letni Glover Teixeira jest obecnie pretendentem numer jeden w wadze półciężkiej UFC po zwycięstwie przez poddanie nad Thiago Santosem w swojej ostatniej walce. Brazylijczyk wygrał pięć ostatnich walk z rzędu i wielu analityków uważało, że to on powinien być następny w kolejce do walki z mistrzem wagi półciężkiej Janem Błachowiczem. Zamiast tego, UFC zdecydowało się dać następną walkę o tytuł w wadze 205 funtów mistrzowi wagi średniej Israelowi Adesanyi. Błachowicz i Adesanya będą teraz głównymi bohaterami gali UFC 259, która odbędzie się 6 marca, a Teixeira poleci do Las Vegas, aby pełnić rolę rezerwowego dla tej walki.

Chociaż to dobrze, że jest on rezerwowym zawodnikiem dla tej walki, niektórzy fani byli ciekawi, dlaczego Teixeira nie jest zestawiony do walki na karcie, kiedy na przykład Thiago Santos zawalczy z Aleksandarem Rakicem na tej gali. W rozmowie z AG Fight, Teixeira powiedział, że to była jego własna decyzja, aby nie podejmować innego przeciwnika na UFC 259. Dla Teixeiry jedyną walką, którą zaakceptuje w tym momencie, jest walka o pas.

„Kiedy UFC do mnie zadzwoniło, zostałem zapytany czy chcę walczyć tego dnia. Odpowiedziałem, że chcę być w rezerwie i powiedziałem, że nie chcę walczyć z nikim na tej gali poza walką o pas. Tak czy inaczej, walczyłbym z mistrzem, bo Adesanya też jest mistrzem wagi średniej i byłoby to korzystne Ale jestem pewien, że moja następna walka będzie o pas, nawet jeśli teraz do niej nie przystąpię.”

W wieku 41 lat Teixeira miał nadzieję, że prezydent UFC Dana White da mu walkę o tytuł, ale organizacja wybrała Adesanyę zamiast niego. Przy tak wielu kontuzjach i problemach związanych z COVID-19, które powodują odwoływanie walk na lewo i prawo, może się okazać, że Teixeira podjął dobrą decyzję, odrzucając walkę z kolejnym przeciwnikiem i czekając na walkę o pas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *