Glover Teixeira szykuje się na pięciorundowy pojedynek z Alexandrem Gustafssonem

Mike Roach/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

W najbliższy weekend dojdzie do pojedynku w wadze półciężkiej między Alexandrem Gustafssonem i Gloverem Teixeira na gali UFC Fight Night 109, który Brazylijczyk traktuje niezwykle poważnie.

Walka ta będzie bardzo ważna, ponieważ wyłoni ona pretendenta do walki o pas, który zmierzy się ze zwycięzcą starcia rewanżowego między mistrzem Danielem Cormierem i Jonem Jonesem do którego dojdzie na gali UFC 214.

Pojedynek dwóch czołowych zawodników w dywizji półciężkiej zajmujących #1 i #2 miejsce w rankingu będzie bardzo interesujące i obaj zawodnicy zdają sobie sprawę z powagi sytuacji. Glover Teixeira przyznał w rozmowie z MMAJunkie.com, że poważnie traktuje ten pojedynek i przygotowuje się na pięciorundową wojnę z Alexandrem Gustafssonem.

— Myślę, że to może trwać pięć rund. Oczywiście, zawsze szukam sposobu do skończenia swojego przeciwnika najszybciej jak to możliwe, przez poddanie lub nokaut. Gustafsson jest jednak twardym przeciwnikiem i ciężko jest go skończyć. W związku z tym myślę, że walka może potrwać na pełnym dystansie pięciu rund.

Teixeira pochwalił też swojego przeciwnika za jego wytrzymałość i wytrwałość.

— Gustafsson jest niezwykle twardy i ma bardzo dobrą kondycję fizyczną. Przez ostatnie lata jest czołowym zawodnikiem. Mierzyłem się z innymi zawodnikami takimi jak on, więc wiem, że walka z nim będzie trudna. On porusza się, a czasami nawet biega wokół Oktagonu, więc muszę być cierpliwy i używać swojej zwinności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *