GLORY Kickboxing zwolniło wszystkich rosyjskich zawodników

Organizacja GLORY Kickboxing ogłosiła, że zakończyła kontrakty wszystkich rosyjskich zawodników w wyniku komplikacji związanych z wojną na Ukrainie.

Dotyczy to również mistrza wagi półciężkiej Artema Vakhitova.

W związku z tym, główni pretendenci Luis Tavares i Sergej Maslobojev zmierzą się o wakujący tytuł w walce wieczoru gali GLORY 81, która odbędzie się 20 sierpnia w CASTELLO Dusseldorf w Dusseldorfie, w Niemczech.

„Chcielibyśmy serdecznie podziękować naszym rosyjskim zawodnikom za współpracę w tym trudnym okresie i za ich historyczne występy w naszej lidze. Cenimy ich jako sportowców, zawodników i przyjaciół, a ta godna pożałowania sytuacja nie jest ich winą. Nie jest to też nasza wina”, powiedział Scott Rudmann, wiceprezes GLORY.

Niektóre z wyzwań, jakie stanęły przed organizacją, a które dotknęły również podobne organizacje jak UFC, to m.in. zakaz podróżowania, kwestie bezpieczeństwa, blokady płatnicze i niechętni przeciwnicy.

„Szanujemy ich karierę i zaangażowanie w sport, i zadaliśmy sobie wiele trudu, by spróbować zorganizować dla nich różne walki, ale w obecnej sytuacji wyzwania są nie do pokonania” – kontynuuje Rudmann. „Miejmy nadzieję, że ta straszna wojna zainicjowana przez rosyjski rząd zostanie rozwiązana tak szybko, jak to możliwe, a Artem Vakhitov i inni rosyjscy fighterzy będą mogli wrócić na ring GLORY, gdzie będą mile widziani.”

Pojedynkiem wieczoru GLORY 81 będzie walka w wadze ciężkiej pomiędzy Jamalem Ben Saddikiem i Benjaminem Adegbuyi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *