Glory 14 Zagreb: Nieky Holzken zawalczy o pas mistrza wagi półśredniej

Znamy już nieco więcej szczegółów dotyczących Glory 14 Zagreb, w której Nieky Holzken  zmierzy się z Marciem De Bonte w walce o pas wagi półśredniej.

Kolejnym przystankiem dla Glory będzie Zagrzeb w Chorwacji w którym odbędzie się 8 marca 14 edycja gali największej obecnie organizacji kickboxingu. Wiadomo też, że walką wieczoru będzie pojedynek w wadze ciężkiej między legendami kickboxingu Remym Bonjasky i Mirko Cro Cop.

Mistrz turnieju wagi półśredniej z Glory 13 Nieky Holzken zmierzy się z Marciem De Bonte. Dla wiernych fanów kickboxingu będzie to duża walka. Holzken jest imponującym zawodnikiem, który jest niepokonany w organizacji Glory. W ostatnim turnieju pokazał się z jak najlepszej strony. Przez ostatnie dwa lata, Holzken przegrał tylko jeden raz z marokańskim zawodnikiem L’houcine Ouzgni. W zeszłym roku, Ouzgni zadebiutował na gali Glory 6, ale pechowo dla niego przegrał przez KO z Marciem De Bonte. Dla niektórych, to właśnie De Bonte jest numerem jeden kategorii półśredniej na świecie. De Bonte miał walczyć pierwotnie na turnieju Glory 13, ale został zastąpiony przez Raymonda Danielsa. Teraz zobaczymy, kto tak naprawdę jest numerem jeden.

Jedną z ciekawszych rzeczy jest to, że Glory ogłosi tę walkę jako „Pojedynek o mistrzostwo świata wagi półśredniej”. Turnieje, które oglądaliśmy do tej pory wyłaniały tylko mistrzów danego turnieju i ci mistrzowie nie musieli bronić tytułu w kolejnych pojedynkach. Wygląda na to, że Glory chce wrócić do tradycji walk o pasy mistrzowskie.

Dodatkowo zapowiedziano także turniej do pretendenta wagi średniej, chociaż żadne nazwisko nie zostało jeszcze oficjalnie ogłoszone. Natomiast na nieoficjalnym plakacie można zobaczyć Dustina Jacoby, Jahfarra Wilnisa i Sahaka Parparyana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *