Germaine de Randamie zapowiada powrót do Oktagonu i wskazuje kandydatkę do walki

Josh Hedges/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Była mistrzyni wagi piórkowej UFC Germaine de Randamie (7-3) ogłosiła na Twitterze swój powrót do rywalizacji i wskazała rywalkę z którą chce się zmierzyć.

Germaine de Randamie swoją ostatnią walkę stoczyła z Holly Holm na gali UFC 208 w lutym 2017 roku. Holenderka wygrała wówczas tę walkę przez jednogłośną decyzję zdobywając pierwszy w historii UFC pas wagi piórkowej kobiecej dywizji. W maju ubiegłego roku, de Randamie oświadczyła, że chce wrócić do dywizji koguciej i odmówiła walki z Cris Cyborg tłumacząc tę decyzję tym, że nie chce walczyć z kimś, kto stosuje doping. Organizacja UFC zdecydowała się pozbawić de Randamie tytułu mistrzowskiego.

„The Iron Lady” miała zmierzyć się we wrześniu ubiegłego roku z Marion Reneau na gali UFC Fight Night 115, ale GDR musiała wycofać się z pojedynku ze względu na kontuzję. Kolejną walkę Holenderka miała stoczyć w lutym na gali UFC Fight Night 125, a jej rywalkąmiała być Ketlen Vieira, jednak do tego pojedynku również nie doszło ze względu na kontuzję ręki de Dandamie.

Germaine de Randamie postanowiła ogłosić na Twitterze, że najwyższy czas na powrót do Oktagonu i od razu rzuciła wyzwanie Raquel Pennington:

„Czekam z niecierpliwością na powrót do Oktagonu UFC, to trwało zbyt długo!! @rockypmma czekam na ciebie, zróbmy to!!”

Raquel Pennington (9-6) po czterech zwycięstwach z rzędu przegrała ostatnią walkę przez TKO w piątej rundzie z mistrzynią wagi koguciej Amandą Nunes na gali UFC 224 w maju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *