Germaine de Randamie zainteresowana walką ze zwyciężczynią pojedynku Holm vs Anderson

Josh Hedges/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Czyżby byłej i pierwszej mistrzyni wagi piórkowej UFC Germaine de Randamie wrócił głód rywalizacji?

Z nieoficjalnych informacji przedstawionych przez serwis criscyborg.com wynika, że Holenderka chce się zmierzyć ze zwyciężczynią walki Holly Holm vs Megan Anderson, które zmierzą się na gali UFC 225 zaplanowanej na 9 czerwca w Chicago. Wygląda na to, że była mistrzyni chce wrócić do dywizji piórkowej mimo, że do tej pory mówiło się, że będzie walczyć w kategorii koguciej.

Germaine de Randamie (7-3) ma za sobą pięć walk w UFC z czego cztery wygrane z Julie Kedzie, Larissą Pacheco, Anną Elmose i Holly Holm. Jedną porażkę w tej organizacji odniosła w walce z aktualną mistrzynią wagi koguciej Amandą Nunes. „The Iron Lady” swoją ostatnią walkę stoczyła w lutym 2017 roku na gali UFC 208. GDR zmierzyła się wtedy z Holly Holm w walce inaugurującej dywizję piórkową i pokonała ją przez jednogłośną decyzję zostając pierwszą mistrzynią dywizji 145 funtów.

W maju ubiegłego roku de Randamie wydała oświadczenie w którym poinformowała, że ma zamiar wrócić do dywizji koguciej i odrzuciła propozycję walki z Cris „Cyborg” Justino argumentując tę decyzję tym, że Brazylijka była zgłaszana za stosowanie dopingu. UFC podjęło decyzję o odebraniu de Randamie tytułu mistrzyni z powodu unikania walki z Justino. We wrześniu de Randamie miała zmierzyć się z Marion Reneau, ale z powodu kontuzji musiała wycofać się z tego pojedynku. Kolejną walkę Holenderka miała stoczyć w lutym tego roku z Ketlen Vieira na gali UFC Fight Night 125, ale walka została ponownie odwołana z powodu kontuzji ręki GDR.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *