Germaine de Randamie nie chce walczyć z „oszustką” Cris Cyborg i odpowiedź Justino na decyzję mistrzyni

Josh Hedges & Buda Mendes/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Mistrzyni dywizji piórkowej UFC Germaine de Randamie nie chce zmierzyć się z Cris Cyborg Justino, ponieważ według niej ta walka nie jest możliwa.

O powodach odmowy pojedynku z Justino opowiedział menadżer de Randamie, Brian Butler:

— Germaine i jej team dyskutowali na ten temat i doszli do wniosku, że nie zmierzy się z Cris Cyborg, ponieważ jest ona znana z oszustwa dopingowego, które jej udowodniono. Nawet po dokładnym przeanalizowaniu Cyborg, ona nadal coś kombinowała i zawsze będzie podejrzaną osobą, która próbuje obejść system, a nie dostosować się do zasad.

Butler dodał jeszcze, że zarówno de Randamie jak i jej team uważają, że Cyborg nie powinna być w ogóle dopuszczona do rywalizacji w UFC.

— Z tego powodu, Germaine i jej team uważają, że Cyborg nie powinna być dopuszczona do walk w UFC. Jeżeli jest to jedyna walka jaką UFC chce zorganizować, to Germaine chce poczekać i zobaczyć, czy UFC pozbawi ją tytułu zanim zrobi kolejny ruch.

Po tych nowinach, Cris Cyborg Justino wydała obszerne oświadczenie dotyczące decyzję Germaine de Randamie.

— Byłam pierwszą zawodniczką, która przez ponad rok była poddawana testom USADA jeszcze zanim oficjalnie dołączyłam do UFC. USADA przyznała mi leczenie terapeutyczne po 60-cio dniowym badaniu z moją zgodą oraz moim lekarzem i ich lekarzami.

— Kim jest GDR? Ona miała problemy ze sprzedażą 200 tys. PPV w walce z Holly Holm i z udziałem Andersona Silvy! Megan Anderson jest dwa razy bardziej popularna od niej i nie ma przegranych z Julią Budd i Amandą Nunes.

— GDR jest przykładem dlaczego rankingi muszą być niezależnie ustanowione i przestrzegane. Ona wygrała pas walcząc z kimś, kto ma teraz trzy przegrane walki z rzędu i sama jest sklasyfikowana na miejscu #10 w rankingu wagi koguciej. Nie pojmuję jak ktoś zajmujący #10 pozycję dostaje walkę o pas. Ktoś mający dwie porażki z rzędu (Holly Holm) nie powinien nigdy dostać walki o pas. Ja jestem mistrzynią świata, GDR jest mistrzynią UFC.

— Ja jestem prawdziwą mistrzynią świata w kategorii 145 funtów, a Julia Budd i Megan Anderson są następnymi pretendentkami.

— Mogę uszanować GDR mówiącą, że nie chce ze mną walczyć, ale ona wie, ze jestem czysta z gwarancją USADA, a ona szuka wymówki. Wydaje mi się, że ona jest zawiedziona kwotą pieniędzy jakie wynegocjował jej menadżer i stara się to wykorzystać w dalszych negocjacjach.

One thought on “Germaine de Randamie nie chce walczyć z „oszustką” Cris Cyborg i odpowiedź Justino na decyzję mistrzyni

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *