Angela Lee i Ben Askren obronili swoje tytuły na gali ONE Championship 55: Dynasty of Heroes

Angela Lee i Ben Askren kontynuują swoje serie zwycięstw i dokładają kolejną wygraną walkę do swoich nieskazitelnych rekordów na gali ONE Championship 55: Dynasty of Heroes.

Angela Lee kolejny raz w piękny sposób wygrywa swoją walkę poddając w drugiej rundzie Istelę Nunes i broniąc po raz drugi tytułu wagi atomowej. Na początku pierwszej rundy to Nunes zadawała więcej ciosów i kopnięć, ale kiedy Lee zamknęła ją pod siatką i obaliła pięknym rzutem przez biodro, wtedy sytuacja uległa zmianie. Lee rozpoczęła solidną pracę w parterze przechodząc z gardy do pozycji bocznej i półgardy, aż ostatecznie weszła za plecy Nunes. Angela założyła też trójkąt nogami na udo Isteli i ułożyła sobie rywalkę do twistera zasypując Nunes gradem ciosów.

Druga runda rozpoczęła się podobnie od wymiany ciosów i kopnięć aż do chwili kiedy Lee przechwyciła nogę Nunes po kopnięciu i obaliła ją, a przy próbie podniesienia pozycji bardzo szybko zapięła Anakondę na szyi Isteli będąc w stójce. Lee udało się obalić rywalkę ponownie, ale Nunes jeszcze dość długo broniła się przed uduszeniem. Ostatecznie Angela Lee mocniej zapięła uchwyt i jej rywalka zmuszona była odklepać. Zaledwie 20-letnia mistrzyni ma ogromną rzeszę fanów, którzy mocno ją dopingują w każdej walce, a dzięki temu zwycięstwu powiększyła swój rekord do 8-0.

Drugim wielki zwycięzcą tej gali był Ben Askren, który po raz drugi stanął do obrony tytułu, ale ze względu na to, że w pierwszej obronie z Luisem Santosem doszło do incydentu z włożeniem palca w oko Brazylijczykowi ich walka zakończyła się jako nierozstrzygnięta. Z kolei przedostatnia walka nie była o pas, ponieważ Nikolay Aleksakhin nie zrobił wagi.

Od ostatniej walki Bena Askrena minął ponad rok, ale tak długa przerwa nie przeszkodziła mu w osiągnięciu zwycięstwa i pokonaniu Agilana Thani w drugiej rundzie przez duszenie trójkątne rękoma. Po kilku wymianach w stójce Askren obalił Thani’ego i ustawiał go sobie w pozycji bocznej. Thani zdołał podnieść walkę do stójki, ale po chwili Askren ponownie go obalił znów dochodząc do pozycji bocznej z której założył trójkąt rękoma i poddał przeciwnika.

Dzięki temu zwycięstwu Ben Askren powiększył swój imponujący rekord do 16 zwycięstw bez porażki i jednąwalką nierozstrzygniętą.

Poniżej wyniki wszystkich walk gali ONE Championship 55: Dynasty of Heroes:

Walka o tytuł wagi słomkowej
105 lbs.: Angela Lee (c) pokonała Istelę Nunes przez poddanie (Anaconda Choke), runda 2, 2:18

Walka o tytuł wagi półśredniej
170 lbs.: Ben Askren (c) pokonał Agilana Thani przez poddanie (Arm Triangle Choke), runda 1, 2:20

170 lbs.: Zebaztian Kadestam pokonał Luisa Santosa przez KO, runda 3, 2:18
115 lbs.: Dejdamrong Sor Amnuaysirichoke pokonał Adriana Matheisa przez KO, runda 1, 4:26
125 lbs.: Geje Eustaquio pokonał Anatponga Bunrada przez niejednogłośną decyzję
155 lbs.: Amir Khan pokonał Rajindera Singh Meena przez TKO (uderzenia), runda 1, 1:29
115 lbs.: Tiffany Teo pokonała Rebecca Heintzman-Rozewski przez jednogłośną decyzję
105 lbs.: Rika Ishige pokonała Nitę Dea przez poddanie (duszenie zza pleców), runda 1, 2:39
catchweight 152 lbs.: Chen Lei pokonał Jeremy’ego Meciaza przez TKO (uderzenia), runda 1, 2:56

Walka grapplingowa
155 lbs.: Garry Tonon pokonał Shinya Aoki przez poddanie (Heel Hook), 7:47

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *