Germaine de Randamie – Jeśli jesteś mistrzem, to walczysz z każdym

Bosslogic

Zapewne wielu z nas zaskoczyła informacja o tym, kto zmierzy się z Holly Holm w inauguracyjnej walce o pas wagi piórkowej kobiet na gali UFC 208.

Co jak co, ale chyba nikt nie spodziewał się, że rywalką Holm będzie Germaine de Randamie, podczas gdy jedna z najlepszych lub nawet najlepsza zawodniczka MMA Cris „Cyborg” Justino będzie odstawiona na boczny tor. Tymczasem prezydent UFC Dana White powiedział, że Justino odrzuciła kilka propozycji walk, a potem doszła jeszcze sprawa naruszenia przez nią polityki antydopingowej. Może dlatego walka Holm vs de Randamie ma sens?

Nie oznacza to, że Cris Cyborg nie będzie miała wpływu na kształtowanie się dywizji piórkowej w UFC. Germaine de Randamie zapytana o potencjalną walkę z Justino odpowiedziała, że zawalczy z każdym, ale w tej chwili zarówno ona jak i Holm zasłużyły na ten pojedynek.

— Cris dostała propozycję walki z Holly, dostała też ofertę walki ze mną i nie była w stanie ich przyjąć. Nie znam dokładnego powodu dlaczego nie mogła przyjąć tych walk. Potem Holly i ja dostałyśmy ofertę walki między sobą i obie się zgodziłyśmy. Mam na myśli to, że jeśli jesteś mistrzem, to walczysz z każdym. Holly i ja będziemy walczyć ze sobą. Jedna z nas będzie musiała obronić tytuł przed Cris Cyborg. Będziemy walczyć i nieważne co ludzie o tym sądzą, jedna z nas będzie mistrzynią wagi piórkowej. Jeśli spojrzycie na dokonania Holly oraz na moje, to myślę, że obydwie dołożyłyśmy cegiełkę do tego sportu i obie należymy do czołówki.

Gala UFC 208 odbędzie się 11 lutego w Barclay’s Center w Brooklynie, a pojedynek między Holly Holm a Germaine de Randamie będzie walką wieczoru. W co-main evencie zobaczymy pojedynek między Andersonem Silva i Derekiem Brunsonem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *