Georges St. Pierre wystartuje w zapasach na IO 2012?

„Jestem dobrym zapaśnikiem, ale jeśli chciałbym to zrobić, to musiałbym się skupić na zapasach i poświecić na nie 100% mojego czasu. I pewnie zajęło by to z rok albo półtora. Mam decyzję do podjęcia, ale nie wiem, czy jestem na to gotów. Muszę to przemyśleć… A prawdę mówiąc, to na razie nie prezentuję jeszcze odpowiedniego do tego poziomu. Jak bym teraz wyszedł na matę, to bym przegrał. Bo jeszcze nie jestem wystarczająco dobry. I nie wiem, czy będę… Zrobię to, jeśli będę czuł, że mam szansę coś wywalczyć. Jestem typem człowieka, który jak się za coś zabiera, to chce być w tym najlepszy. Nie robię czegoś, żeby tylko spróbować. Jeśli to zrobię, to z przekonaniem, że wygram na 100%. Muszę pogadać ze sztabem ludzi… moimi trenerami, sponsorami. Z wszystkimi, którzy pomogli mi dostać się tu, gdzie teraz jestem. Bo po prostu zniknę na jakiś czas, a potem wrócę. Jeśli zdecyduję się na start.”

– Mistrz wagi półśredniej, Georges St. Pierre mówi na temat swojego potencjalnego występu na Igrzyskach Olimpijskich 2012 w Londynie, w reprezentacji zapaśniczej Kanady. Mimo, że GSP nigdy nie rywalizował w amatorskich zapasach, jest uważany za jednego z najlepszych zapaśników wśród zawodników MMA. Jednakże, zdaje on sobie sprawę, że zapasy na Igrzyskach a zapasy w MMA to zupełnie co innego. Jeśli GSP zdecyduje się na start na IO, zwakuje swój pas na 18 miesięcy. Póki co, w marcu 2010 będzie go bronił w walce z Danem Hardy. A później zacznie się zastanawiać na poważnie nad walkami na macie.

6 thoughts on “Georges St. Pierre wystartuje w zapasach na IO 2012?

  1. Nie wróże mu powodzenia, nawet jeśli jak na MMA ma dobre zapasy to same zapasy to całkiem co innego. Kiedyś Norifumi „KID” Yamamoto też chciał wystartować na IO w Pekinie, ale wyeliminowała go kontuzja (porzuciła wtedy na pewien czas MMA i skoncentrował się na Zapasach – styl wolny). Ale „KID” zapasy ćwiczył od dziecka i miał tam szereg sukcesów przed rozpoczęciem kariery w MMA, a z tego co się orientuje St. Pierre stricte w zapasach sukcesów nie ma żadnych. Pożyjemy zobaczymy:)

  2. ale zapasy w MMA a na IO to zupełnie różne sprawy. GSP o tym doskonale wie i dlatego ma rację, mówiąc że nie jest jeszcze na tym poziomie. Przygotowania do takiego startu zupełnie by wykluczyły treningi i walki w MMA na dłuższy czas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *