Georges St. Pierre „jestem gotowy na wojnę”

Wybiegnijmy w przyszłość. Twój nadchodzący przeciwnik na UFC 100 to Thiago Alves. Jest on najbardziej niebezpiecznym zawodnikiem w twojej karierze z którym zawalczysz ?

Tak, jest. Spoglądam w przyszłość na tą walkę i próbuję patrzeć na niego jak wyzwanie. To jest najcięższa walka w mojej karierze, jestem bardzo podekscytowany.

Każdy wie, ze Thiago jest wszechstronnym zawodnikiem, lecz jeśli miałbyś wybrać, co powiesz o jego największych słabościach twoim zdaniem.

On nie ma za dużo słabych stron. Jest bardzo wszechstronnym gościem. Zamierzam spróbować je odkryć, nie powiedziałbym słabości, lecz zamierzam spróbować wyciągnąć go z wygodnych dla niego obszarów.

Wiemy, ze Thiago lubi walczyć w stójce i używać swojego Muay Thai. Planujesz go obalić na matę czy wciąż możesz pokonać go jeśli pójdziecie cały czas na wymianę.

Myślę, że pokonam go w stójce. Myślę, że mogę go pokonać również na macie. Zamierzam walczyć z nim w takim sposób w jaki nikt z nim nie walczył wcześniej. Jeśli chodzi o moja strategię to jest taka, jak gra w karty. Nie chcesz pokazywać swojej ręki ( w sensie kart).

Ta walka będzie trwała cale pięć rund ?

Zawsze oczekuj najgorszego. Pięć 5-minutowych rund wojny. Bardzo wysokie tempo. Walka zamierza być na wysokim tempie i jestem gotowy na pięć 5-minutowych rund wojny.

Będziesz otwarty na walkę z Andersonem Silva jeśli będziesz miał dość szczęścia by wyjść zwycięsko z pojedynku z Thiago ?

Nie wiem nic o tym. Dla mnie na razie główną koncentracją jest Thiago Alves. Było by głupie myśląc kto będzie następny, nie chce patrzeć w przód, teraz jest Thiago Alves.

Jako fan sportu, kto jest twoimi ulubionymi zawodnikami, których lubisz oglądać.

Naprawdę lubiłem oglądać Kazushi Sakurabę parę lat temu. Dzisiaj lubię oglądać walki moich przyjaciół. Lubie także Fedora Emelianenko. Ci goście są bardzo taktyczni. Lyoto Machina jest bardzo dobry. Do tego wszyscy moi przyjaciele Rashad (Evans), Nate (Marquardt), David Loiseau, wszystkich tych gości.

Fragmenty wywiadu przetłumaczone z mmania.com (Derek Bolender)

7 thoughts on “Georges St. Pierre „jestem gotowy na wojnę”

  1. tak naprawde ciezko wyrokowac przed walka. wszystko w rekach gsp jak zdominuje walke ciaglymi obaleniami to powinien wygrac. nadal uwazam ze walka w stojce z thiago to sredni pomysl i moze sie skonczyc ciezkim ko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *