Gala MMA Challengers 4 [Update]

Wielka Gala MMA Challengers 4
REALNA WALKA BEZ OGRANICZEŃ !

Po raz kolejny prestiżowe wydarzenie w świecie sportów walki w BytomiuWielka Gala „MMA Challengers 4”. Impreza odbędzie się 23 maja w klimatycznej hali zabytkowej Elektrociepłowni Szombierki. Niecodzienny show zagwarantują najlepsi zawodnicy twardych sztuk walki z całej Polski. Organizatorzy zaplanowali 10 zawodowych pojedynków w formule MMA. Główna atrakcja to oczywiście turniej o pas mistrzowski w kategorii 93kg .

To już czwarta z serii Gal MMA Challengers, które odbywają cyklicznie się na południu Polski. Poprzednia
gala miała miejsce w katowickim Spodku w lutym tego roku i przyciągnęła olbrzymia rzeszę fanów tego sportu. Walki MMA Challengers odbywają się na ringu podczas dwurundowych pojedynków, każda runda trwa 5 minut. Przerwa między rundami trwa minutę. W przypadku walk turniejowych dwie rundy po 4 minuty każda. Jeżeli w przepisowym czasie walki nie nastąpi rozstrzygnięcie (knockout, poddanie lub wycofanie zawodnika) zwycięstwo zostanie ogłoszone na podstawie wskazao sędziów bocznych.

Do rywalizacji o pas MMA Challengers w kategorii ciężkiej przystąpi czterech zawodników MMA:

Mateusz Teodorczuk – SCC Katowice
Maciej Browarski – AKS Chorzów
Przemysław Waliduda – Lutadores Opole
Ireneusz Cholewa – AFC Częstochowa

Oprócz walk ciężkich zawodników, odbędzie się również czteroosobowy turniej w kategorii 73kg. Zwycięzca
kategorii lekkiej poza nagrodą finansową zostanie pretendentem do pasa w tej kategorii, w której aktualnym posiadaczem jest utytułowany, młody zawodnik z Tychów – Marcin Held.

Zawodnicy turniejowi kategorii lekkiej:

Remigiusz Gros AKS – AKS Chorzów
Ireneusz Mila – Shooters Konin
Golonkiewicz Adam – Lutadores Opole
Michał Elsner  – Marga SFG, Radom

Poza walkami turniejowymi odbędą się cztery walki dodatkowe:

Ryszard Raszkiewicz Venganza Racibórz vs. Arkadiusz Jędraczka FORMMA 93kg
Szymon Walaszek Ju Jitsu Bytom Team vs. Tomasz Nowicki SCC Katowice 81kg
Tomasz Oliwa Ju Jitsu Bytom Team vs. Grzegorz Tokarz MMA Radzionków 66kg
Bogdan Majewski Ju Jitsu Bytom Team vs. Michał Szydłowski AKS Chorzów 68kg

Wśród gości specjalnych i trenerów zobaczyd będzie można między innymi takie znane nazwiska polskiej
sceny sportów walki jak: Ryszard Wolny – złoty medalista Igrzysk Olimpijskich w zapasach, Krzysztof Kułak – posiadacz pasa KSW, Damian Jonak – Mistrza Świata w boksie, Damian Grabowski – niepokonany, czołowy polski zawodnik MMA, Jan Błachowicz – finalista KSW 13, Marcin Held – zdobywca pasa MMA Challengers i wielu innych…

Sędzią ringowym gali będzie, jak zwykle najbardziej doświadczony polski zawodnik MMA – Krzysztof Kułak. Imprezę tradycyjnie już, poprowadzi aktor – Michał Czernecki.

Odprawa sędziowska, oficjalne ważenie i prezentacja zawodników odbędzie się dzień przed zawodami, w
sobotę o godzinie 18.00.

Bez wątpienia majowa gala mieszanych sportów walki w Bytomiu dostarczy nie lada wrażeń. Bilety w przedsprzedaży w cenach 32zł oraz VIP 180zł można kupid na www.takedown.pl . W dniu imprezy bilety do nabycia na miejscu imprezy w cenie 40zł oraz VIP 200zł.

Więcej szczegółów dotyczących gali oraz relacje z poprzednich imprez na oficjalnej stronie: www.mmac.pl

MMA to skrót od angielskiego „Mixed Martial Arts”, czyli mieszane sztuki walki. Ta najtwardsza konfrontacja, w której stają naprzeciwko siebie najlepsi i najbardziej wszechstronni przedstawiciele różnych dyscyplin, odbywa się przy bardzo niewielu ograniczeniach. Początkowo, szczególnie na wschodzie, rywalizacja ta nazywana była walkami bez zasad („boi bez prawil”), jednak w rzeczywistości jest to sport,
który ma swoje reguły, a pojedynki odbywają się pod okiem doświadczonych sędziów. MMA w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie i to zarówno wśród trenujących jak i obserwatorów gal oraz turniejów full-
contact.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *