Gabi Garcia zadebiutuje w MMA w grudniu

Aktualna mistrzyni świata ADCC i jedna z najbardziej rozpoznawalnych grapplerek w historii Brazylijskiego Jiu Jitsu, Gabi Garcia (0-0) w końcu doczeka się swojego debiutu w formule MMA. Potężnie zbudowana Brazylijka zmierzy się na gali Real MMA 1 w Tokio z reprezentantką Japonii, Megumi Yabushitą (19-22).

Japonka swoją karierę w MMA zaczynała w wadze do 60-ciu kg, co jest skromnym wynikiem przy imponującej posturą zawodniczce z Brazylii. Yabushita w swojej bogatej karierze walczyła z wieloma świetnymi zawodniczkami, by wymienić chociażby: Rosjankę Julię Bereżikową, Tarę La Rosę czy Rin Nakai. Obecnie nieco przytyła i rywalizuje w wyższej wadze, czego efektem są cztery kolejne przegrane walki. Japonka nie unika również „walk” na galach profesjonalnych zapasów, niezwykle popularnych w Kraju Kwitnącej Wiśni.

Posiadaczka czarnego pasa BJJ i podopieczna Fabio Gurgela od dłuższego czasu szukała okazji do sprawdzenia się w MMA. Garcia dała się poznać szerszemu gronu publiczności występując w programie The Ultimate Fighter, gdzie była gościem Wandereia Silvy. Nie ma się co spodziewać po zawodniczce Alliance Jiu Jitsu, by pokazała finezyjną stójkę lub jakieś wysublimowane techniki chwytane. Podobnie jak w BJJ, tak samo w MMA postawi najprawdopodobniej na niewyobrażalną siłę i niczym buldożer wjedzie w swoją rywalkę.

7 thoughts on “Gabi Garcia zadebiutuje w MMA w grudniu

  1. To oczywiście z przymrużeniem oka było 🙂 W jednym z wywiadów powiedziała kiedyś, że chciałaby zejść do 90 kg a w dniu walki do 85 kg. Jej specjalista od suplementacji i diety stwierdził, że jest to możliwe ale to długi proces i może się to odbić na jej sile.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *