Frankie Edgar pokonał Cuba Swansona w pojedynku rewanżowym na gali UFC Fight Night 128

Patrick Smith/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Frankie Edgar zgarnął drugie zwycięstwo w pojedynku rewanżowym z Cubem Swansonem w walce co-main event gali w Atlantic CIty.

W przeciwieństwie do pierwszej walki w której Edgar poddał Swansona techniką neck crank w piątej rundzie, tym razem pojedynek zakończył się jednogłośną decyzją. Przez całą pierwszą walkę Edgar pokazał kapitalną dominację zapaśniczą natomiast w starciu rewanżowym niemal całą walkę stoczył w stójce punktując swojego przeciwnika. Edgar bardzo dobrze wykorzystał swój zasięg, tempo walki i siłę ciosów, aby zdobyć przewagę nad Swansonem. „The Answer” w znakomitym stylu odrobił stratę po ostatniej przegranej walce przez KO z Brianem Ortegą.

Po tym ważnym zwycięstwie, Frankie Edgar rzucił wyzwanie zwycięzcy pojedynku Max Holloway vs Brian Ortega, który odbędzie się 7 lipca na gali UFC 226. Holloway będzie bronił tytułu mistrza wagi piórkowej. W przypadku wygranej Holloway’a mogłoby dojść do walki z Edgarem, która była już dwukrotnie planowana w grudniu i marcu. Jeżeli zwycięzcą i nowym mistrzem zostanie Ortega, wówczas będzie szansa na rewanż dla Edgara. Tak, czy inaczej Frankie Edgar wciąż liczy się w grze o pas.

Cub Swanson poniósł drugą porażkę z rzędu przegrywając wcześniej z Brianem Ortegą i na razie nie ma mowy o szansach na walkę o tytuł. Mimo tego, Swanson nadal jest mocnym zawodnikiem w kategorii piórkowej i z nowo podpisanym kontraktem będzie miał jeszcze okazje stoczyć dobre pojedynki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.