Frankie Edgar nie jest zadowolony z warunków nowego kontraktu z UFC

GettyImages/Jeff Bottari/Zuffa LLC

Frankie Edgar to jeden z najbardziej znanych zawodników MMA i były mistrz wagi lekkiej UFC, któremu w starym kontrakcie została już tylko jedna walka.

„The Answer” wciąż należy do ścisłej czołówki dywizji piórkowej i aktualnie zajmuje #2 miejsce w rankingu. Po przejściu do kategorii piórkowej, Edgar dwukrotnie walczył o tytuł. Pierwszą walkę o pas stoczył debiutując w dywizji piórkowej i wówczas na gali UFC 156 zmierzył się z mistrzem Jose Aldo, ale przegrał walkę przez decyzję. Po pięciu zwycięstwach z rzędu ponownie stanął do walki o pas z Jose Aldo na UFC 200 i tym razem również przegrał przez decyzję.

Frankie Edgar ma już tylko jedną walkę w kontrakcie i w związku z tym UFC przedstawiło mu ofertę nowej umowy jednak jej warunki nie zadowalają Frankiego. Według trenera Marka Henry’ego, Edgar nie jest zadowolony z warunków przedstawionej mu umowy i nie podpisał jej, ponieważ uznał, że dostałby za nią zbyt mało pieniędzy.

Jeżeli UFC i Frankie Edgar nie dojdą od porozumienia w sprawie kontraktu, to możemy się spodziewać, że wkrótce zobaczymy Edgara w innej organizacji i pierwsza na myśl przychodzi organizacja Bellator. Do tego czasu Frankie Edgar musi stoczyć pojedynek z Yairem Rodriguezem na gali UFC 211 zaplanowanej na 13 maja w Dallas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *