Frankie Edgar następnym przeciwnikiem Maxa Holloway’a w walce o pas wagi piórkowej

fot. ufc.com

Wygląda na to, że to Frankie Edgar ponownie dostanie szansę na zdobycie tytułu wagi piórkowej i to on zmierzy się w kolejnym pojedynku z mistrzem Maxem Holloway’em.

Max Holloway został niekwestionowanym mistrzem wagi piórkowej w czerwcu po pokonaniu Jose Aldo. Hawajczyk pokonał Brazylijczyka w trzeciej rundzie przez TKO. Frankie Edgar od dawna pozostaje w ścisłej czołówce i ponownie dostanie szansę na zdobycie mistrzowskiego pasa, czego nie udało mu się osiągnąć dwukrotnie w pojedynkach z Jose Aldo. Bilans walk Edgara z ośmiu ostatnich walk to 7-1.

W rozmowie z Khon2, prezydent UFC Dana White powiedział, że The Answer dostanie trzecią szansę na zdobycie tytułu mistrzowskiego.

— Tak, planujemy zestawić do tej walki Frankiego Edgara, ale jeszcze nie wiemy gdzie ta walka miałaby się odbyć.

Niestety dla Maxa Holloway’a oraz jego ziomków z wulkanicznej wyspy, pojedynek ten nie odbędzie się na Hawajach na co mocno nalegał Blessed.

— Słuchaj, Max Holloway nie chce naszego przybycia na Hawaje bardziej niż moi ludzie. Uwierz mi, każdy chciałby pojechać pracować na Hawajach. Sam nie wiem, zobaczymy. Gdzie moglibyśmy to zorganizować? Blaisdell jest zbyt małe, deszcz pada co 10 minut, a z drugiej strony jest tam tylko 10 000 miejsc. Ostatni raz, kiedy organizowaliśmy event z podobnym potencjałem co Hawaje na 10 000 miejsce było Mandalay Bay (Las Vegas), które miało 12 000 miejsc. Gdyby Hawaje miały odpowiednią arenę, to już byśmy tam byli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *