Frankie Edgar: Mogę zejść do wagi koguciej

UFC

The Answer zejdzie do niższej kategorii pod jednym warunkiem.

Frankie Edgar (21-5-1, 15-5-1 w UFC, #2 w rankingu UFC) będąc jeszcze zawodnikiem wagi lekkiej wyróżniał się nie wielkimi jak na tę wagę gabarytami i wagę podczas walk. Nieco lepiej sytuacja wygląda od czasu gdy Amerykanin zszedł do dywizji piórkowej, ale sam zainteresowany zapewnia, że może zejść jeszcze niżej, ale pod warunkiem, że otrzyma pojedynek o mistrzowski pas.

Nie ścinam dużo wagi, mogę zejść do wagi koguciej jeśli zaproponują mi walkę o pas. Będzie trudno odmówić. Ale rozważę zejście niżej tylko na walkę z mistrzem. Jeśli zaoferują mi titleshota, zejdę niżej. Teraz czuję, że nadal jestem blisko pasa wagi piórkowej. Zobaczę co się stanie z Aldo vs. Holloway, ale nigdy nie odpowiedziałbym nie na propozycję walki o pas.

Póki co Edgar jest skoncentrowany na pojedynku jaki stoczy na UFC 211, jego rywalem będzie Yair Rodriguez (10-1, 6-0 w UFC, #8 w rankingu UFC).

Jestem skoncentrowany na Yairze Rodriguezie i 13 maja. Nie wiem co się stanie, ich walka będzie miesiąc później i jeśli Aldo wygra to nie uważam by oni zestawili go ze mną. Ale oczywiście chciałbym otrzymać kolejną szansę walki z Aldo.

Póki co w wadze koguciej nie brak pretendentów tak, więc trudno sobie wyobrazić ściąganie Frankiego na walkę o pas. Teraz pierwsze miejsce w kolejce zajmuje T.J. Dillashaw, który razem z Codym Garbrandtem jest trenerem w 25 edycji show The Ultimate Fighter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *