Frankie Edgar – czekałem na tę walkę o pas od długiego czasu

Buda Mendes/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Bardzo możliwe, że Frankie Edgar dostanie trzecią szansę na zdobycie tytułu mistrzowskiego i stanie do walki z nowym mistrzem wagi piórkowej Maxem Holloway’em.

Po zwycięstwie Maxa Holloway’a z Jose Aldo na gali UFC 212 i zdobyciu tytułu mistrza, pojawia się pytanie kto może być kolejnym kandydatem do walki o pas. Swoją chęć stoczenia walki zapowiedział już Cub Swanson, a drugim kandydatem jest właśnie Frankie Edgar, który w rozmowie z mediami za kulisami UFC 212 powiedział, że walczył o kolejną szansę stoczenia walki o pas.

— Starałem się o otrzymanie tej walki o pas od długiego czasu. Czasami jednak pewne rzeczy są poza moją kontrolą. Czasami popełniałem błędy w walce przez co tego nie otrzymałem. Teraz jednak muszę martwić się o sprawy, które zależą ode mnie, a nie o to, co robią inni.

Wiele osób pyta Edgara o potencjalne przejście do kategorii lekkiej, ale Frankie stwierdził, że czuje iż w dywizji piórkowej ma jeszcze niedokończony interes.

— Walczyłem z najlepszymi gośćmi odkąd przeszedłem do tej kategorii i chcę to dalej robić. Chciałbym kiedyś spojrzeć na swoją karierę i powiedzieć, że walczyłem z absolutnie najlepszymi zawodnikami z tej dywizji. Nie chciałbym jeszcze rozstawać się z kategorią 145 funtów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *