Francis Ngannou został przebadany na obecność koronawirusa. Jest szansa, że wystąpi na gali UFC 249

Josh Hedges/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Francis Ngannou poinformował, że został przebadany na obecność koronawirusa i że test ten został zlecony przez UFC. Jest też szansa na szybki powrót do Oktagonu na gali UFC 249.

Czołowy zawodnik wagi ciężkiej Francis Ngannou był gościem w Submission Radio w którym opowiedział o przeprowadzonym teście na koronawirusa oraz o możliwości przeniesienia jego kolejnej walki na galę UFC 249.

„Zostałem przebadany, oni przebadali mnie na COVID-19, więc przypuszczam, że przebadali innych zawodników, co jest czymś pozytywnym. To sprawia, że czujesz się trochę bezpieczniej, aby zbliżyć się do tych ludzi. To było wykonane przez UFC. To był lekarz, ale przysłany przez UFC.”

Moment ogłoszenia wykonania testu na Ngannou jest interesujący, ponieważ prezydent UFC Dana White udzielił ostatnio wywiadu Kevinowi Iole z Yahoo! Sports w którym padło pytanie o to, czy UFC testuje swoich zawodników na obecność wirusa.

Podczas gdy White był wyraźnie zdenerwowany tym pytaniem, informacja od Ngannou pokazuje, że przynajmniej niektórzy zawodnicy mają robione testy.

Po tym jak Francis Ngannou został przetestowany na COVID-19, jest gotowy do rywalizacji, jak tylko UFC przedstawi mu datę i miejsce do walki.

„Nie przejmuję się za bardzo, ponieważ… nie chcę powiedzieć, że COVID-19 nie jest niczym poważnym, nie chcę powiedzieć, że nie jest taki zły, ale technicznie rzecz biorąc uważam, że to grypa, którą mamy cały czas. Jedyny problem z nim jest taki, że jest bardzo zaraźliwy i może się bardzo szybko rozprzestrzeniać. Nie, nie martwiłabym się o to. Bo nawet po teście, nie martwiłem się zbytnio i cokolwiek to jest, będzie dobrze.

Myślę, że teraz chodzi o panikę. Ta rzecz wywołała więcej paniki niż wywołało prawdziwy ból. Panikujemy. Czasami myślisz o tym. Widziałem ludzi, którzy mają raka, poszedłem do szpitala zobaczyć się z przyjacielem, który był w szpitalu na chemioterapii, a on tam miał chemioterapię i obawiał się koronawirusa.”

Choć nic nie zostało jeszcze oficjalnie potwierdzone, istnieje możliwość, że Ngannou będzie mógł walczyć na nadchodzącej gali UFC 249, której walką wieczoru będzie pojedynek o tytuł wagi lekkiej między mistrzem Khabibem Nurmagomedovem a Tonym Fergusonem.

„Jest szansa, że będę mógł walczyć na tej karcie. Ale oni muszą wszystko załatwić. Na razie wygląda na to, że mają lokalizację, ale wciąż muszą wszystko podwójnie sprawdzić i upewnić się, czy poradzą sobie z tym wydarzeniem zapewniając bezpieczeństwo dla ludzi. Ponieważ po pierwsze, nie zamierzają po prostu zestawić tam ludzi, żeby walczyli. Starają się też zadbać o nasze zdrowie.”

Jeśli chodzi o przeciwnika dla Ngannou, wierzy on, że jego pojedynek z Jairzinho Rozenstruikiem jest wciąż aktualny i zakłada, że niepokonany prospekt wagi ciężkiej również został przetestowany pod kątem COVID-19.

„Myślę, że jest to wciąż ten sam przeciwnik. Zakładam, że on też został przetestowany. Jeśli ma się dobrze, tak, myślę, że taki jest plan.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *