Fighters Arena Łódź 2 już 26 marca.

Informacja od organizatora:

 

Już 26 marca odbędzie się druga edycja gali Fighters Arena Łódź

26 marca 2011 r. w łódzkiej hali Atlas Arena odbędzie się druga edycja gali Fighters Arena Łódź, która po  debiucie we wrześniu 2010 roku, chce być znaczącą imprezą polskiego MMA.

Organizatorzy także i tym razem przygotowują dobre widowisko, które nie rozczaruje kibiców nie tylko MMA, ale także innych sportów walki. Podstawowym atutem imprezy będzie planowany udział gwiazd. Dotyczy to zarówno polskich zawodników, jak też zagranicznych fighterów. Podczas tej gali na pewno nikogo nie rozczaruje karta walk, która będzie mieć nazwiska elektryzujące fanów w Polsce.

 

Pierwszy Polak w najsilniejszej i elitarnej lidze UFC powraca po kilku latach na krajową arenę. Tomasz Drwal skorzystał z okazji i przyjął propozycję występu w Łodzi w walce wieczoru. Jego pojedynek będzie obserwowany przez wszystkie zagraniczne media piszące o MMA. Drwal jest już legendą tej najmłodszej formuły walki jaką są Mieszane Sztuki Walki (MMA) w naszym kraju.

 

Przeciwnikiem Tomasza Drwala będzie Brazylijczyk, Leonardo „Chocolate” Nascimento, który na walkę przyjedzie prosto z Rio de Janeiro, kolebki brazylijskiego jiu-jitsu. Nascimento w MMA stoczył 17 pojedynków, walcząc regularnie od 2004 roku. Jego największym sukcesem była wygrana w turnieju WCFC w Manchesterze, gdzie pokonał m.in. Yukiego Sasakiego oraz Roana „Jucao” Carneiro z American Top Team. Od tego czasu Brazylijczyk nie wybierał sobie rywali, walcząc z największymi talentami w Brazylii. Przeciwnik Tomka Drwala znany jest z bardzo dynamicznych zapasów oraz efektownej walki w parterze. Znając sposób walki obu zawodników, możemy być pewni, że ten pojedynek nie będzie trwał trzech rund, a widzowie zobaczą efektowny knockout lub poddanie. Pojedynek obu zawodników będzie walką wieczoru gali Fighters Arena Łódź 2, a za razem pierwszym pojedynkiem Tomasza Drwala w Polsce od 2005 r.

 

Na gali zobaczymy także starcie dwóch znanych zawodników w drugiej walce wieczoru. Powracający na polskie ringi Michał Kita zmierzy się ze znanym z występów w Polsce Konstantinem Gluhovem. Walka, która odbędzie się w wadze ciężkiej będzie testem dla Michała Kity, czy nadal zasługuje na miano drugiego najlepszego ciężkiego w Polsce.

 

Kita, który na co dzień trenuje w Amsterdamie m.in. z Gegardem Mousasim, nie może zaliczyć roku 2010 do udanych. Początkowo niefortunnie przegrał walkę o miano najlepszego ciężkiego w Polsce z Damianem Grabowskim na gali BOTE 2, a następnie po bardzo dobrej walce, przegrał z obecnym zawodnikiem UFC Davem Hermanem na gali Bellator w Stanach Zjednoczonych.
Teraz Michał Kita powraca do Polski, aby ponownie udowodnić swoją wartość. Jego przeciwnikiem będzie znany z walk w Polsce Konstantin Gluhov. Łotysz w swoich ostatnich dziewięciu pojedynkach przegrał tylko jeden, jednak jak sam mówi, planuje podtrzymać zwycięską passę. Kita natomiast chce szybko udowodnić, że nie przez przypadek jest czołowym zawodnikiem, a sam zapowiada, że walka z Głuhovem ma być szybkim zwycięstwem, które poprowadzi go do ważniejszych pojedynków. Michał Kita od dawna zapowiada, że czeka na rewanż z najlepszym polskim ciężkim, Damianem Grabowskim, jednak aby do niego doszło, musi on wpierw pokonać bardzo mocnego zawodnika w postaci Łotysza, Konstantina Gluhova.

Kontrakty na walkę zostały podpisane i jak zapowiadają organizatorzy, w ringu zobaczymy nie tylko świetną walkę, ale i znane postaci. W narożniku Polaka stanie gwiazda DREAM i były mistrz wagi półciężkiej Strikeforce, Gegard Mousasi, który podczas gali spotka się z fanami.
Nie tylko wymienione wyżej nazwiska ściągną uwagę mediów, ale także pojedynek międzypaństwowy Polska vs Litwa, który stoczą zawodnicy głównie łódzkich klubów. Należą one do czołówki polskiego MMA i nazwiska zawodników takich jak: Jordan Błoch, Marcin Bandel, Bartosz Kopera, Paweł Ostasz, Paweł Pawlak są już znane fanom, którzy byli na FAŁ we wrześniu, ale także na innych imprezach mieli okazję oglądać tych zawodników. Do nich dołączy także kolejny doskonale znany polski wojownik, Igor Kołacin, który w sierpniu 2010 zdobył pas Mistrza Europy Sanda. Wszyscy oni oczekują na rywali, których nazwiska zostaną wkrótce zaprezentowane. Dodatkowo walkom towarzyszyć będzie doskonała oprawa, która stworzy niepowtarzalny klimat imprezy.
W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy wszystkich 26 marca do hali Atlas Areny, abyście Państwo mogli być świadkami historycznych wydarzeń dla polskiego MMA.

Bilety na galę dostępne są w punktach sprzedaży sieci Eventim (470 punktów sprzedaży). Można je także zamówić przez internet: http://www.eventim.pl/pl/bilety/fighters-arena-lodz-atlas-77829/event.html

3 thoughts on “Fighters Arena Łódź 2 już 26 marca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *